Jak wygląda plastyka napletka

PlastykaPlastyką napletka nazywa się taki zabieg w którym lekarz chirurgicznie poszerza ujście otworu napletka. Zabieg plastyki napletka jest metodą mniej inwazyjną niż obrzezanie.

Jak wygląda zbieg plastyki napletka – na początku jest do niego przygotowanie. Zazwyczaj przed zabiegiem na dwa dni stosuje się jakiś antybiotyk przepisany przez urologa po wizycie konsultacyjnej. Jednakże nie zawsze coś takiego ma miejsce, zależy to od praktyki danego lekarza.

Do zabiegu dobrze się przygotować po przez ogolenie krocza – nie jest to wymagane ale ułatwi coś takiego zadanie lekarzowi i zwiększy higienę po zabiegu.

Sam zbieg to położenie się na stole przeznaczonym do wykonywania zabiegów, dolne ubrania są zdejmowane. Na ciało kładzione jest specjalne włókno osłaniające, przed oczami ustawia się parawan aby nie widzieć działań lekarza. Parawan występuje w szpitalach – w klinikach prywatnych nie zawsze ma on miejsce – ale i tak nie jest widać działań urologa wykonującego zabieg.

W ptaka otrzymuje się znieczulenie – znieczulana jest skóra. Igła wykonująca ukłucia jest bardzo mała przez co jej czucie jest porównywane do ukłucia komara. W różnych praktykach lekarskich otrzymuje się albo jeden zastrzyk w podstawę prącia, lub kilka znieczuleń miejscowych w różnych punktach ptaka.

Po znieczuleniach przestaje się odczuwać cokolwiek w miejscu ich podania przez co nie czuć działań lekarza.

Zabieg trwa od 30 do około godziny czasu. W plastyce napletka wszystko polega na rozcięciu wzdłuż ptaka skóry na długości około 1 cm. Następnie skórę tą się zszywa poprzecznie przez co otwór napletka jest znacznie większy. Skóra napletka po zabieg plastyki jest zawsze krótsza o długość nacięć.

Ważna informacja plastyka napletka jest skuteczna na każdym typie stulejki, także w przypadku całkowitej.

Po zabiegu otrzymuje się opatrunek, który zmienia się samemu po każdym oddawaniu moczu. Lekarz informuje jak postępować po zabiegu plastyki i przepisuje odpowiednie leki. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *