Jak wygląda stulejka

Stulejka wyglądStulejka to drobne schorzenie, które charakteryzuje się zawsze identycznymi objawami. W przypadku stulejki zawsze fałd skórny zwany dalej napletkiem jest zbyt ciasny aby mógł się swobodnie zsunąć za żołędzia.

Otwór napletka jest na tyle mały, że nie pozwala zsuwać się swobodnie fałdowi skóry i to się nazywa właśnie stulejką. Objawy stulejki są więc oczywiste. Warto jednak wspomnieć jakie to za sobą niesie zagrożenia.

Osoba posiadająca stulejkę nie może swobodnie nie tylko zdejmować skóry z żołędzia ale także dokładnie zadbać o jego higienę. W rowku żołędzia może zbierać się mastka czyli miazga która jest chorobotwórcza. Miazga ta o ile nie jest systematycznie usuwana, może prowadzić do wielu poważnych chorób.

Także osoba nie mogąca zsuwać napletka nie możne mieć normalnych kontaktów płciowych, gdyż prowadziły by do bólu oraz uszkodzeń mechanicznych.

Aby pozbyć się tego drobnego problemu wystarczy mały zabieg. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i wykonywany w ciągu kilku do kilkunastu minut. Zabieg jest bardzo prosty i wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Gojenie rany po zabiegu trwa kilka tygodni.

Można wybrać kilka metod na zabieg stulejki, od plastyki po przez obrzezanie. My polecamy plastykę gdyż jest znacznie mniej inwazyjna.

Stulejka jest prostym schorzeniem i warto ją wyleczyć jak najszybciej. Najgorsze jest zwlekanie z jej wyleczeniem gdyż rośnie wtedy stres i obawy przed samym zabiegiem, który tak naprawdę jest bardzo prosty i bezbolesny. Zapraszamy do przeczytania kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *