Jak wykonać dobry serwis w tenisie stołowym

Serwis w tenisieDobry serwis w tenisie stołowym to taki, jaki będzie trudniej odebrać przeciwnikowi. Warto wspomnieć że nie istnieje coś takiego jak serwis absolutnie nie do odebrania, wszystko jest kwestią zaskoczenia przeciwnika lub jego zmylenia czy błędu podczas odbioru.

Dobry i skuteczny serwis piłki powinien być nie do przewidzenia w sensie zarówno rotacji piłki jak i miejscu gdzie ona zostanie skierowana.

Bardzo ważną zasadą jest brak powtarzalności za każdym razem tego samego zagrania, powinno się je różnicować i wprowadzać je chaotycznie, aby nie stać się przewidywalnym a tym samym stracić dość duży udział skuteczności gry.

Aby wykonywać dobre serwisy w tenisie stołowym należy mieć oczywiście wyćwiczonych wiele rodzajów zagrań. To dotyczy zarówno rotacji jakie można zaserwować przeciwnikowi na piłce oraz miejscu gdzie dana piłka zacznie podążać.

Bardzo istotne jest to, aby starać się maskować jak dana piłka została podkręcona pod względem rodzaju kierunku jej obrotu przez markowanie uderzeń lub staraniu się nie dać poznać przeciwnikowi jak mocno jest podkręcona – czy słabo czy bardzo mocno.

Warto także wspomnieć że istnieje podział na serwisy nie tylko ze względu na miejsce wykonania, rotację ale i jego długość jak i siłę piłki.

Wszystkie te możliwości stwarzają ogromną ilość różnych serwisów jakie można wykonywać a tym samym jakie mogą zaskoczyć przeciwnika w grze. Dlatego różnicowanie już dobrze wyrobionych zagrań jest bardzo ważne – nigdy nie można stać się przewidywalnym, aby być skutecznym graczem. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *