Jak wykonać martwy ciąg na prostych nogach

Ćwiczenia ciąguMarty ciąg to inaczej ćwiczenie jakie zapewnią bezpieczeństwo podczas ich wykonywania dla kręgosłupa. Wiele osób wykonuje źle podnoszenie czy ogólne ćwiczenia z udziałem odcinku kręgosłupa, gdzie łatwo nabawić się kontuzji.

Wykonanie martwego ciągu na prostych nogach w sposób prawidłowy zapieni nie tylko bezpieczeństwo ale i lepsze efekty ćwiczeń. Na początku w nauce może przydać się jakiś kij (nawet taki od szczotki) jakim pomoże utrzymać wymuszoną prawidłową postawę ciała.

W martwym ciągu oraz ogólnie bezpiecznych zasadach podnoszenia czy schylania się, jest bardzo ważne aby robić to nie odcinkiem absorbującym obciążenie na dolnych partiach pleców. Ważne aby podczas schylenia mocno wypinać pośladki a plecy aby nadal były proste bez dodatkowego ich odchylania.

Siła ciągu powinna być więc skierowana poniżej – jak najbliżej miednicy a nie kręgosłupa.

Kluczowym w martwym ciągu wykonanym prawidłowo jest zachowanie prostego profilu pleców bez żadnych odchyleń zarówno do pałąka do przodu lub do tyłu. Jest to kluczowa zasada o jakiej zawsze warto pamiętać i się do niej stosować.

Warto także zwrócić uwagę na nogi – powinny być none lekko ugięte a nigdy wyprostowane do końca na sztywno. To wszystko warto teraz przejść do ćwiczeń i cieszyć się z ich efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *