Jak wykonać serwis Backspin i rotację boczną piłki w tenisie stołowym

Rotacja boczna tenisWykonanie serwisu z rotacją o nazwie Backspin jest bardzo proste, można to zrobić na kilka różnych sposobów.

Warto dodać że backspin to inaczej zwane podcięcie piłki lub po prostu nadanie jej rotacji wstecznej. Ten typ podkręcenia można stosować zarówno przy serwisie jak i podczas regularnej gry.

Moc wykonania backspinu zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od płynności ruchu zawodnika i mocy jego wykonania, oraz szybkości a także od typu okładziny rakietki i jej przyczepności – deklarowanemu poziomowi rotacji jaką może zadać piłce.

Wykonanie serwisu tego typu można rozpocząć z dowolnego uderzenia czyli forehandu lub backhandu. Wystarczy piłkę podrzucić do góry a następnie górną części rakietki podłożyć ją ślizgiem pod piłkę tak aby otrzymała ona rotacji i udała się w stronę przeciwnika.

Innym wykonaniem jest podrzucenie piłki i uderzenie jej rakietką od tyłu, mocno ciągnąć rakietkę łukiem ku górze. Rotację tego typu można wykonywać więc z kilku różnych stron piłki podczas jej uderzenia – zasada jest tylko ta sama co do ruchu posuwistego wykonanego dynamicznie i łukiem aby piłka otrzymała dużych obrotów.

Na początku może to nie wychodzić ale podstawą w tenisie stołowym jest też analiza gry, aby poprawić jej fragmenty.

Dlatego należy szukać rozwiązań jak ulepszyć te serwisy aby wychodziły bardziej pewnie i zdecydowanie trudniejsze dla przeciwnika. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: