Jak wykorzystać telefon smartfon jako kamerę internetową

Kamera telefonemJeśli ktoś chce wykorzystać w telefonach smartfonach to urządzenie jako kamera internetowa to jest na to proste i szybkie rozwiązanie. W telefonie z androidem wystarczy pobrać aplikację IP Webcam – może być darmowa lub analogiczna dowolna aplikacja mająca takie samo działanie.

W ustawieniach programu należy wybrać rozdzielczość w jakiej będzie pracował program na telefonie oraz jakość obrazu oraz kamerę którą chcemy wykorzystać w smartfonie (tylna czy przednia). Kolejny krok to ustanowienie adresu IP z jakim kamera ma się połączyć i odpalenie jej w przeglądarce.

Kamera internetowa z telefonu smartfonu będzie działała płynnie. Także ten typ rozwiązania można wykorzystać do rozmów w skype na przykład po pobraniu odpowiednich sterowników. Rozwiązanie z użyciem telefonu jako kamery internetowej ma oczywiście swoje zalety jak i wady.

Największa zaleta takiego rozwiązania to oczywiście mobilność. Telefon nie musi być podłączony kablem do komputera bo całość będzie bazowała na przykładowo WiFi w przesyłaniu danych, więc można pokazywać przez kamerę w telefonie znacznie szerszy zasięg od komputera niż z typowego urządzenia tego typu.

Niedogodnością może być tylko dodatkowo konfigurowanie sprzętu jak i szybsze zużycie baterii telefonu. W przypadkach gdzie wystarczy statyczna postawa kamery w internecie i dość często jej używamy – lepiej mieć do tego osobne urządzenie.

Jak widać to rozwiązanie jest bardzo proste i nie powinno nikomu przysporzyć trudności z działaniem. Jeśli kamera nie działa na przykład w jakiejś przeglądarce to warto wypróbować inną. Takie rozwiązanie jest bardzo pomocne gdy chcemy coś dokładnie pokazać z dala od naszego komputera i na pewno warto wiedzieć jak to zrobić.

Jak ktoś zna jeszcze inne na to rozwiązania to zapraszamy do napisania ich w komentarzu. Zapraszamy także do kolejnych tematów w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.