Jak wykryć i rozpoznać zdradę

Zdrada wykrywanieTo czy zostało się zdradzonym jest problemem wielu osób, a te pytania potrafią bardzo mocno nękać spokój wewnętrzny. Wykrywanie zdrady nie jest rzeczą prostą i nawet gdy wiele przemawia za tym że się zostało zdradzonym można łatwo pomylić się w ocenie.

Wykrywania zdrady nie da się nauczyć. Samo wykrywanie polega na czymś innym polegającym na emocjach oraz samych zachowaniach partnera.

Jak wykryć zdradę – najprościej rzecz biorąc dzięki zmianą jakie zazwyczaj następują w związkach po zdradzie. Osoba która zdradziła zazwyczaj po czymś takim inaczej zachowuje się w związku, co będzie  lub powinno być odczuwalne.

Zauważyć to szczególnie można przez takie coś jak oziębnięcie z związku. Szczególnie chodzi tutaj o odczucia braku zaangażowania w relacjach partnerskich. Ostudzenie temperamentu oraz brak starania się by związek był taki jak powinien.

Często oznaką zdrady jest widoczne kręcenie osoby zdradzającej, brak możliwości wytłumaczenia się z czasu lub uciekanie od tematów i pytań związanych z niejasnościami jakie się ma do niego. W psychologii według mnie istnieje jedna zasada która może nam pomóc wykryć zdradę.

Zasadą tą jest brak podejmowania tematów związanych z wspólnym planowaniem na przyszłość w parze. Chodzi tutaj przykładowo o rozmowy że coś oboje zrobią, czy zamieszkają razem, czy wyremontują dom itp. – chodzi o plany jakie te dwie osoby będące w związku podejmują wspólnie gdy są razem na przyszłość.

Osoba która zdradza takich planów często już nie buduje bo nie patrzy przyszłościowo na taki związek. Skoro zdradza to znaczy że coś czego potrzebuje znajduje w jakieś mierze po za związkiem, a więc i nie jest skłonna do budowy planów z osobą którą zdradza.

Czasami zdrada jest niewykrywalna jeśli chodzi o przypadki w której dana osoba zdradza już notorycznie przez co jej zachowanie nie będzie łatwe do wykrycia.

Pamiętać należy jednak że w przypadku 70% związków nigdy nie dochodzi do zdrady fizycznej. A oceny czy zostało się zdradzonym należy wyciągać bardzo ostrożnie. W tej dziedzinie bardzo łatwo jest się pomylić i trzeba być ostrożnym a nie wyciągać wnioski natychmiastowo gdy związek przechodzi kryzys. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *