Jak wyleczyć spuchnięte i opuchnięte dziąsła

Dziąsła opuchnięteOpuchlizna na dziąsłach powstaje z bardzo wielu różnych powodów, mogą być to podrażnienia, bakterie lub stany zapalne zarówno samego dziąsła jak i zęba. napuchnięte dziąsła można szybko wyleczyć na kilka prostych sposobów.

Sposoby na spuchnięte dziąsła – zacznijmy od tego że opuchlizna na dziąsłach może mieć dwa typy. Pierwszym z nich jest przejściowa łatwa do wyleczenia domowymi sposobami, oraz drugi typ czyli przewlekały – gdy powód napuchnięcia nie tkwi w przyczynach poważniejszych takich jak próchnica zębów lub wyżynanie się zębów mądrości, czyli tak zwanych ósemek.

Opuchnięte dziąsła leczy się bardzo prosto – wystarczy zaparzyć takie zioła jak rumianek lub szałwia. Obydwa mają działanie łagodzące i ściągające opuchliznę. Także w przypadku szałwii, ma ona silne działanie antybakteryjne.

Do pozbycia się tego stanu dziąsła należy zaparzyć silny wywar z rumianku lub szałwii – parzyć przez około 15 minut pod przykryciem w szklanym naczyniu. Następnie wywar gdy będzie miał temperaturę letnią stosować do płukania jamy ustnej.

Pukanie jamy ustnej powinno polegać na pobraniu łyku wywaru oraz jego utrzymywania w zamkniętych ustach przez kilka minut.

Następnie należy wypluć wywar i pobrać jego nową porcję na tych samych zasadach. Pukanie jamy ustnej należy wykonywać około 3 razy dziennie. Jeśli opuchlizna ma stan przejściowy to po takim zabiegu zniknie całkowicie w ciągu około 3 dni.

Jeśli opuchlizna będzie się utrzymywać należy się z nią udać do lekarza w celu konsultacji. Wywar z ziół na pewno nie zaszkodzi i zawsze jest pomocny, nawet w stanach przewlekłych będzie mocno łagodził jego objawy.

Na opuchliznę dziąseł zazwyczaj nie trzeba brać żadnych innych środków – choć czasami inne leki bywają niezbędne o czym poinformuje lekarz . Zapraszamy do pozostałych tematów.

Jeden komentarz

  1. KacperM pisze:

    Dokładnie pomogło mi to co radziliście. Genialne jak szybko rozwiązała mój problem szałwia. Zaparzyłem sobie jej kubek. Wypłukałem około 3 razy jamę ustną. Potrzymałem w ustach napar ciepły przez kilka minut. I wszytko ładnie zeszło i już jest całkowicie dobrze. Nie mam żądnej opuchlizny. Zioła mają niesamowite i szybkie działanie. Ogromnie dziękuję za tą poradę na opuchnięte dziąsła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *