Jak wyleczyć spuchnięte stopy

OpuchliznaOpuchnięte stopy to bardzo częsta dolegliwość, która pojawia się z różnych powodów. Najczęściej na opuchnięte stopy mają wpływ takie czynniki jak zbyt ciasne obuwie lub praca stojąca.

Jak wyleczyć spuchnięte stopy – na opuchnięte stopy jest kilka bardzo skutecznych i domowych sposobów. Na początku warto jednak rozpocząć od profilaktyki, czyli co zrobić aby stopy w przyszłości przestały puchnąć.

Należy zwrócić uwagę na to że większość opuchlizn jakie pojawiają się na stopach pochodzi z takich czynników jak: zbyt ciasne obuwie, za długi okres ciągłego stania na nogach oraz problemy z ciśnieniem krwi. Wszystkie te czynniki są od siebie zależne.

Aby w przyszłości zmniejszyć podatność na opuchliznę stóp należy zaopatrzyć się w wygodne buty o dobrej wentylacji. Konieczne jest także równoważenie ilości czasu stania na nogach względem odpoczynku w innej pozycji – szczególnie leżącej.

Także warto zadbać o odpowiednią wagę dla własnego wzrostu, wiele złych następstw wynika z samej zbyt dużej wagi ciała względem własnego wzrostu.

Leczenie spuchniętych stóp – na początku należy zawsze stopy trzymać na podwyższeniu. Przed snem a nawet podczas snu dobrze kłaść nogi na podwyższeniu. Taka pozycja ciała zapewni lepszy przepływ krwi oraz odciąży stopy.

Co więcej dobrze jest także chłodzić stopy w chłodnej wodzie, warto pamiętać że woda nie powinna być całkiem zimna lecz tylko mocno schłodzona. W domu warto zawsze pamiętać aby mieć stopy na podwyższeniu nawet siedząc. Raczej nie powinno się stosować uciskowych skarpet – to w pewien sposób zmniejsza opuchliznę ale nie rozwiązuje przyczyn jej powstawania.

Można także stosować masażery do stóp. Wpływają one dodatnio na ukrwienie stopy i udrożnienie przepływu przez nią krwi. Bardzo istotne tak naprawdę jest zadbanie o profilaktykę a nie tylko o leczenie opuchlizny. Profilaktyka to zadbanie o rozwiązanie przyczyn powstawania opuchlizny stopy więc warto pamiętać o radach zawartych powyżej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: