Jak wysłać rower pocztą lub kurierem

Wysyłka roweru kurieremSporo osób wysyła swoje rowery pocztą bądź usługami kurierskimi. Zazwyczaj dzieje się tak po sprzedaży swojego roweru na aukcji internetowej.

Wielu osobą zapakowanie roweru sprawia dużo trudności z tego powodu że jest on po prostu duży a normy przesyłek dość cieśle określone. Aby dobrze zapakować rower do wysyłki wystarczy przeczytać ten poradnik, i nie będzie z tym najmniejszego problemu.

Jak wysyłać rower pocztą  i kurierem – normy wielkości paczek jakie możemy nadawać są mniejsze niż cały rower. Istotne jest to aby zabezpieczyć rower maksymalnie jak się tylko da przed uszkodzeniami. Przygotowanie roweru do wysyłki zacznijmy od jego stanu wizualnego czyli wyczyszczenia całego roweru.

Jest to oczywiście zależne od was jakiego chcecie wysłać. Aby rower się pomieścił w przesyłce będzie trzeba go trochę zdemontować. Zaczynamy od tego że całkowicie wykręcamy jego pedały i wieszamy je pod siodełkiem roweru na szybko-łączce, lub czymś innym co będzie trzymało je tam mocno. Kolejnym krokiem jest maksymalne obniżenie siodełka w rowerze aby nasza paczka była jak najmniejsza.

Można także zastosować dodatkowe usprawnienia czyli demontaż kół roweru. Należy je po prostu ściągnąć i złączyć razem na sztywno   następnie ramę roweru owinąć tekturką i przykleić owinięte także tekturą koła do ramy na taśmę.

To zabezpieczy przed wydaniem odbiorowi całości sprzętu a nie tylko jego elementów. Rower także można wsadzić w filię która owija się taśmą dla zmniejszenia jej wielkości.

Należy pamiętać że paczkę można zrobić na wysokość ramy i już mniejszej się nie da. Jeśli ktoś chce całkowicie zdemontować rower także nie ma problemu, wystarczy wszystko rozkręcić z ramy i włożyć do dużego kartonu.

Przesyłka roweru w kartonie jest najtańsza ale można przez nią otrzymać komentarz negatywny – powód kupuje się rower jak na obrazu a nie w częściach, wiele osób nie będzie umiało go samemu złożyć i wyregulować.

Najlepszą wysyłką jest demontaż tylko pedałów i zmniejszenie wysokości siodła, potem owiniecie ramy tekturą i wysyłka całości w takim stanie, może nie jest to najtańsze ale najbardziej bezpieczne. Pamiętajmy rowery wysyła się kurierami. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

2 komentarze

  1. To22X pisze:

    Najlepiej spakować i wysłać kurierem ale nie pocztą jaka jest totalnym badziewiem. Pakujesz wzywasz kuriera on odbiera paczkę i to wszystko. Oczywiście to w kartonie prostokącie a nie owijanie tego jakimiś rzeczami. Jak cis uszkodzą to liczy się zabezpieczenie podczas nadania.

  2. Marcin32 pisze:

    Jak wysyłałem swój to wszystko co się dało i było duże rozkręciłem. potem ten co odbierał sobie skręcił. Paczka duża i gruba oraz kwadratowa była. Dobrze karzą część osobno owinąłem pianką aby się nie obijały. Wszystko było cacy, wysyła całego może jest wygodna ale często są uderzone gdzieś na kantach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *