Jak zabezpieczyć buty przed wilgocią i przemoczeniem

Mokre butyW okresach roku które są deszczowe, błotniste i śniegowe buty przemakają. Na to aby nasze buty nie przemakały a tym samym były i cieplejsze podczas używania są sposoby.

Buty można zabezpieczyć tak, aby nie tylko nasza stopa była ochroniona przed wilgocią ale i też przed zimnem.

Co zrobić by buty nie przemakały – aby nasze buty były odporne na wilgoć, śnieg i po części wodę trzeba wykonać kilka czynności. Na początku warto wspomnieć że jeśli ma się buty skórzane to bardzo istotne jest ich pastowanie.

Pasta do butów jest nie tylko do natłuszczania i ochrony skóry oraz nadawaniem jej połysku i barwy. Pasta do butów dzięki temu że jest na bazie tłuszczów oraz wosku potrafi zabezpieczyć but w pierwszych kontaktach z wilgocią.

Dobrze wypastowane buty są znaczeni szczelniejsze na przemoczenie od pozostałych. Liczy się także oczywiście grubość skóry oraz wysokość butów. Kolejna sprawa to wyścielanie buta a dokładniej stopy. W okresach chlap i błota nawet dobrze zabezpieczone buty z czasem przemokną. Najgorszy jest kontakt stopy z wodą w bucie, i przed tym właśnie trzeba się zabezpieczyć.

Najlepsze rozwiązanie to zastosowani sprawdzonych i prostych sposobów z uszczelnianiem już nie buta ale stopy. Chodzi o nakładkę na stopy która zabezpieczy nas przed kontaktem z wodą oraz z zimnem jakie ta woda będzie wywoływała. Rozwiązanie jest banalnie proste.

Wystarczy na stopy ubrać parę ciepłych skarpet, następnie stopy z skarpetą włożyć w foliową torebkę jednorazową. Tutaj warto dać wyjaśnienia – może być to mało eleganckie rozwiązanie gdy gdzieś idziemy i trzeba zdjęć buty. Także i z tym można sobie poradzić na foliową torebkę zakłada się jeszcze jedne skarpety.

Taka ochrona chroni nasza stopę przed mokrymi butami a także całkowicie przed ich wilgocią oraz zimnem. Folię związuje się przy kostkach luźno tak aby była zupełna swoboda ruchów. Jak ktoś jeszcze nie próbował to polecam gdyż jest to naprawę bardzo skuteczne rozwiązanie. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Olgierd Dębski pisze:

    Jak są skórzane to zawsze dobrze je mocno napastować. Natomiast jak nie mamy pasty to może być to inny tłuszcz stały a nie ciekły. Robili tak słoniną nawet i też działało. Natłuszczenie zamyka nieszczelności i staje się wszystko mniej przemakalne. Ale oczywiście też do czasu i długości narażenia. Dlatego jak najbardziej także zabezpieczenia zewnętrzne lub na samą stopę jak najbardziej są wskazane w wielu sytuacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: