Jak zabezpieczyć i chronić komputer

Ochrona komputerówOchrona komputera jest bardzo ważna. W internecie występuje cała masa zagrożeń, które nie tylko mogą szpiegować co dzieje się na komputerze jak również go poważnie uszkodzić.

Jak zabezpieczyć komputer – ochrona komputera rozpoczyna się od zainstalowania odpowiedniego oprogramowania chroniącego. Najbardziej typowymi programami do ochrony komputerów są antywirusy, jednakże one same nie są wystarczającą ochroną.

Aby dobrze chronić komputer trzeba mieć program który będzie posiadał także wbudowanego firewalla oraz skaner antywirusowy jak i program najlepiej wirtualizujący system komputera.

Bardzo dobrym programem zabezpieczającym cały komputer jest Comodo Internet Security. Jest to program który posiada 3 bazowe produkty, takie jak antywirus oraz Defense wraz z Firewallem.

Przy zabezpieczeniu komputera także ważne jest to, aby nie instalować programów i innych aplikacje z nieznajomego źródła. Także aby nie odbierać mailów z linkami które są wysłane przez nieznane osoby – szczególnie maile napisane w języku obcym lub łamanym języku narodowym.

Zabezpieczanie komputera opiera się także na posiadaniu zawsze najnowszego oprogramowania w tym programów i systemów. Oprogramowanie także może mieć luki podczas łączenia z internetem – dlatego zawsze należy posiadać jego najnowsze wersje.

Posiadając programy zabezpieczające oraz rozsądnie korzystając z internetu a także posiadając aktualne oprogramowanie na pewno komputer będzie dobrze zabezpieczony.

W razie występowania problemów z komputerem powinno się wykonać natychmiastowo skanowanie całego komputera pod kontem złośliwego oprogramowania. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Cymis pisze:

    Moim zdaniem Komodo jest najlepszy i to o niebo lepszy niż inne programy do tej osłony. Niby ludzie mówią że nowy defender w Windows 10 jest dobry ale nie miałem i nie mam do niego zaufania. Dobrze mieć osobny rozbudowany program i z niego korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: