Jak zabezpieczyć samochód na zimę

Samochód na zimęOchrona samochodu zimową porą jest bardzo ważna. W okresie zimy dla sprawności samochodu występuje wiele zagrożeń. Zima jest okresem szczególnym gdzie trzeba zadbać znaczenie dokładniej o auto, aby pozostało one sprawne.

Jak zabezpieczyć samochód na zimę – zacznijmy od tego co należy zabezpieczyć w samochodzie, aby pozostał on sprawny. Chodzi tutaj na przykład zarówno o ogumienie, płyny jak i akumulator. Każdy samochód stojący bez garażowania jest mocniej narażony na czynniki atmosferyczne. Nie posiada on ochrony a zmienna pogoda jest dla niego szkodliwa.

Ogumienie auta czyli opony zimowe są bardzo istotne. Na zwykłych letnich auto może się ślizgać i kierowcy będzie trudno zapanować nad sterownością samochodu. Zabezpieczenie auta na zimę to także poprawienie jego sterowności i przyczepności przez zastosowanie dobrych opon. Inaczej łatwo można uszkodzić auto przez stłuczkę a i sama jazda staje się bez opon zimowych bardziej niebezpieczna.

Kolejna sprawa to pływny, warto zaopatrzyć się w takie które są odporne na niskie temperatury. Chodzi tutaj o płyny do spryskiwaczy auta aby nie zamarzały. Specjalne płyny na zimę można kupić w każdym sklepie z akcesoriami do samochodów. Także warto sprawdzić akumulator i jego elektrolit – powinno być wszystko nowe lub dobrze zabezpieczone (nowy płyn w akumulatorze lub dolanie).

Zabezpieczyć samochód na zimę można także gdy nie posiada się garażu przez nakrycie go plandeką. Zawsze będzie to osłoną przed kontaktem z śniegiem i wodą gdy śnieg topnieje. Najgorsze jest ponowne zmarznie wody roztopionej na aucie przez niskie temperatury – przed tym ochroni nas plandeka.

Warto dodać że uszczelki auta należy spryskiwać sylikonem w spreju aby nie przywierały oraz nie pękały od zimna. Warto o tym poczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *