Jak zachowywać się na rybach

Na rybach zachowanieZachowanie na łowisku podczas łowienia ryb jest bardzo ważne. Wiele osób myśli, że może mieć małe znaczenie samo zachowanie wędkarza na jakość jego połowów jak i przyjemności spędzania czasu.

Fakty są takie, że to jak będziemy tam spędzali czas jest bardzo istotne zarówno na połowy jak i z wielu innych przyczyn.

Na początku warto odnieść się do połowów. Głośne zachowanie w tym krzyki oraz ciężkie stąpanie na brzegu zbiornika może odstraszać ryby – echo w wodzie znacznie mocniej się niesie niż może się to wydawać. Ryba bardzo łatwo się płoszy od hałasów przez co zawsze podczas połowów należy zachowywać się cicho oraz chodzić maksymalnie lekko blisko brzegu.

Także nie należy niczego wrzucać do wody, to może wywołać popłoch ryb. Jedynie co wrzuca się do wody na łowisku to zanęta, oraz przynęta. Raczej także nie powinno się włączać głośno muzyki czy radia – bo to również płoszy ryby.

Kolejną sprawą wartą uwagi a nawet podkreślenia jest kultura na łowisku. Tutaj chodzi o złotą zasadę – co się przywozi na ryby to zabiera się ze sobą.

Wiele niechlujnych wędkarzy zostawia opakowania po robakach, butelki i inne śmieci na rybach, tym samym psując takie miejsca wizualnie. Na pewno każda osoba by chciała spędzić czas w ładnym otoczeniu na połowach a nie górze śmieci.

Bardzo ważne jest więc zabieranie własnych odpadków i niczego nie pozostawianie po sobie, jak czynią flejtuchy. Jest to bardzo ważna zasada bo wiele ładnych miejsc na wypoczynek zostaje zepsutych przez właśnie takich brudasów, nie umiejących sprzątać po własnej tam bytności.

Warto pamiętać o tych zasadach, aby zarówno brania były dobre a i wypoczynek także był przyjemny. Zapraszamy do kolejnych tematów.

1 wypowiedź

  1. Kacper Rutan pisze:

    Mnie najbardziej denerwuje jak bardzo wielu wędkarzy to zwykłe brudasy. Przecież zostawiają tony śmieci nad wodą, zużyją jakieś pojemniki i też je często zostawiają obok wody. Jedziesz pobyć z przyrodą a tutaj hałdy śmieci i syfu. Dobrze, że co roku jest coraz to mniej osób łowiących ryby. Może w końcu przestana śmiecić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *