Jak zainstalować system w komputerze

Systemy operacyjneSystem jaki mamy zainstalowany na naszych komputerach wymaga co jakiś czas odnowy. Odnową nazywamy tylko odinstalowanie systemu i zainstalowanie go od nowa na całkowicie sformatowanym dysku.

Czynność tą wykonujemy raz na około 2 lata i jest ona bardzo przydatna. Przydatność ta sprowadza się do zwiększenia szybkości działania całego systemu operacyjnego oraz jego mniejszej awaryjności.

System długo wykorzystywany zajmuje coraz więcej miejsca na dyskach. Miejsce to jest zabierane na nieistniejące i nieważne raporty sieciowe, instalki, aktualizacje i inne już dawno nieistotne pliki które zajmują miejsce na dysku twardym.

Reinstalacja systemu zaczyna się od całkowitego formatowania dysku startowego czyli C, a następnie wgraniu na niego ponownie całego systemu. Wiąże się to z ponownym instalowaniem wszystkich programów ale jest to konieczność.

Nowa instalacja ma czyste ścieżki plików czyli nie zabrudzone innymi drogami naleciałymi podczas użytkowania, a szczególnie licznych instalacjach programów, odinstalowywaniach, aktualizacjach i raportach.

Sprawność dysku jest zwiększona przez szybszy przesył danych oraz czystość kodów źródłowych. Ponowa instalacja systemu jest więc konieczna. Powinna ona przebiegać co dwa lata, ale można ją wykonać w czasie gdy zauważymy znaczy spadek prędkości działania naszych dysków i programów.

Po ponownym zainstalowaniu systemu otrzymujemy także dużo więcej miejsca do ponownego zapełniania się sytemu. Konieczność ta głównie dotyczy systemu Windows. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.