Jak założyć taśmę ochroną na rakietkę do tenisa stołowego

Tasiemka rakietkiTaśmy ochronne na rakietkach do tenisa stołowego to elementy zabezpieczające. Powinny być stosowane na wszystkich zestawach rakietek, mimo że często się ich nie wykorzystuje – szczególnie gdy częściej zmienia się okładziny.

Tasiemki ochronne mają 3 różne zadania a mianowicie: Po pierwsze chronią brzegi deski przed zniszczeniem od lekkich uderzeń i otarć o kanty stołu.

Drugim ich zadaniem jest ochrona okładzin przed odklejaniem się gdy pociągnie się krawędzią po stole do tenisa stołowego (o ile tasiemka jest szeroka na całą grubość rakietki).

Trzecie jej zadanie to oczywiście zabezpieczenie przed brudzeniem i szarpaniem okładzin na brzegach jak i deski.

Tasiemka na rakietkach to także często element dekoracyjny, jaki dodatkowo wizualnie podkreśla sprzęt do gry, nie tylko nazwą danej firmy produkującej ale też jakimiś znakami graficznymi.

Jak zrobić tasiemkę ochronną na rakietkę do tenisa stołowego

Tutaj mamy bardzo szeroki wybór możliwości. Można najprościej kupić gotową tasiemkę albo zrobić ją samemu. Pamiętajmy, że to są zwykłe kawałki materiału o różnej szerokości oraz grubości poszycia. Jedne są wykonane z pianek a inne z zwykłych tasiemek z nabitymi logo firm lub elementami graficznymi.

Do zrobienia własnej tasiemki ochronnej można wykorzystać – typowe wstążki materiałowe ze sklepu z pasmanterią, także tasiemki jakie są mocowane na smyczy kluczy czy inne taśmy ochronne jakie teoretycznie nie są przeznaczone do tenisa stołowego – to naprawdę nie ma znaczenia.

Jak przykleić tasiemkę

Kupne mają już z reguły na sobie jedną stronę klejącą, zabezpieczoną papierkiem do zerwania i bezpośrednio można je nakleić na rakietkę.

Zrobione samodzielnie trzeba z reguły zamocować albo z wykorzystaniem dwustronnie klejącej taśmy montażowej albo po prostu nakleić je klejem kauczukowym (takim samym jak okładziny do rakietki). Ważne aby wykorzystując klej posmarować tylko stronę tasiemki a nie rakietki. Następnie Równo nakleić ją na obwód rakietki i to wszystko.

Jest to bardzo proste – zdecydowanie taniej wyjdzie zrobić samodzielnie tasiemkę niż kupić taką przeznaczoną do rakietek. Tam płaci się za firmę oraz specyfikację. Mimo tego – że jest to zwykła wstążka o wartości około 15 groszy za metr – jeśli jest specjalnie przeznaczona do tenisa płacimy wtedy za nią od 6 do nawet kilkudziesięciu złoty za metr.

Także wychodzi wtedy nawet kilkadziesiąt razy drożej a funkcje jej są takie same jak i działanie. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Jedna wypowiedź

  1. Ronin32 pisze:

    Ja na swojej rakietce nawet nie zakładam, nie jest mi to potrzebne. Widzę zresztą, że wiele osób jakie gra w tenisa po klubach też nie montują tych tasiemek. Pewnie jak zmienia się okładziny częściej to by ona tylko wadziła. W każdym razie u siebie też nie montuję tasiemki ochronnej bo nie widzę takiej potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *