Jak zapakować przesyłkę paczki

Pakowanie paczekPrzesyłki i ich nadawanie powinno spełniać pewne wymogi w standardach opakowania pewnych rzeczy. Bardzo wiele osób nie ma pojęcia jak się nadaje opakowane niektóre artykuły.

Często źle opakowane towary dochodzą uszkodzone lub po prostu nie dochodzą z różnych przyczyn. Aby w przyszłości nie mieć problemów z przesyłką należy ją starannie zapakować.

Jak pakować przesyłki jednolite, twarde – w tym wypadku książki, jednolite części mechaniczne itp. Należy zawsze dokładnie opakować papierem cały towar i następnie zlepić go taśmą na 3 bokach w złączeniach papierów. Taśma szara pakowa zapobiegnie rozerwaniu paczki.

Paczka musi mieć dobrze napiętą powierzchnie aby nie było luzów i się nie rozerwała podczas transportu. Można do tego zastosować tylko zwykły papier jako opakowanie.

Jak pakować rzeczy średnio kruche – są to na przykład karty graficzne, procesory, aparaty itp. Opakowanie takich elementów wymaga więcej pracy. Na początku trzeba zaopatrzyć się w zmiękczacze wykorzystywane w pakowaniu, najlepiej sprawdza się folia bąbelkowa.

Na początki dobrze nią owijamy nasz towar do wysyłki a następnie wkładamy go do paczki. Najlepiej paczkę wykonać z sklejonych kawałków kartonu na tej samej zasadzie co opakowania do jednolitych. W tej przesyłce wszystko musi być zmiękczone w środku a obudowa zewnętrzna twarda.

Jak pakować rzeczy kruche i delikatne – jest to sztuka najtrudniejsza, do niej zaliczają się filiżanki, szkło oraz bardzo delikatne elementy elektroniczne. Tutaj potrzeby jest już karton do którego wrzucamy luzem zmiękczacze takie jak drobny styropian, gąbki czy inne zmiękczacze.

Następnie owijamy nasz sprzęt dokładnie folią bąbelkową i wkładamy w sam środek zawartości kartonu. Teraz wszystko pieczętujemy taśmą. Tak zapakowany towar na pewno dojdzie cały i bezpieczny.

Na poczcie można kupić koperty zmiękczacze, do większych paczek najlepiej użyć dowolnego kartonu po towarach i opakować go szarym papierem pakowym. Pamiętajmy że towar jest ubezpieczony tylko wtedy gdy płacimy za jego ubezpieczenie dodatkową opłatę a nie już przy nadaniu paczki. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: