Jak zdobywać dużo fanów i subskrypcji

SubskrypcjeWiele osób się zastawania jak zdobyć wiele osób obserwujących prowadzony profil społecznościowy. Rozwiązaniem zawsze staje się odpowiednie prowadzenie kampanii mogącej zwiększyć ilość odbiorców serwisu jak i prowadzenie strony w sposób przemyślany i planowy.

Najbardziej istotne działania zmierzające do zdobycia wielu fanów na portalu społecznościowym skupiają się w kilku przygotowanych punktach.

  1. Komentarze w serwisie społecznościowym jako własna strona czy społeczność aby inni użytkownicy widzieli że taki profil istnieje i weszli na niego z pola autora wpisu.
  2. Połączenie profilu społecznościowego ze swoją stroną internetową i danie możliwości polubienia własnej społeczności bezpośrednio z prowadzonej strony.
  3. Promowanie profilu na zbliżono tematycznie innych stronach i profilach tego typu. To zawsze daje korzystne efekty poprzez już zgromadzoną grupę tematycznych odbiorców.
  4. Polecenie własnego prowadzonego Fan Page własnym znajomym i prośba do nich aby polecili go dalej oni własnym znajomym.
  5. Proszenie własnych subskrybentów o polecanie profilu własnym znajomym.
  6. Publikowanie ciekawych treści, po to aby osoby odwiedzające profil zawsze znalazły coś ciekawego na tej stronie i same chciały ją subskrybować oraz polecać innym osobom.
  7. Można robić konkursy z adnotacją że wymaga on ściągnięcia iluś znajomych na profil lub polecania go na własnym kanale jest warunkiem koniecznym do zięcia udziału.
  8. Współpraca z innymi tego typu miejscami polegająca na wzajemnym promowaniu. Dotyczy to zarówno innych stron społecznościowych jak i innych stron internetowych o zbliżonej tematyce.

Są to podstawowe działania zmierzające do rozwinięcia własnej społeczności. Nie może ich zabraknąć w działaniach marketingowych. Jeśli zostaną umiejętnie wykorzystane to na pewno własna społeczność będzie coraz bardziej liczna. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *