Jak zgrać i przenieść zdjęcia z telefonu na komputer

Jak przenieść zdjęcia z telefonu na komputerZgrywanie zdjęć wykonanych na telefonie do komputera jest bardzo proste. Jeśli robi się zdjęcia na ustawieniach standardowych – to zdjęcia są zawsze zapisywane w tej samej lokalizacji na telefonie. Wtedy bardzo łatwo je przeniesiemy na własny komputer za pomocą kabla.

Do przeniesienia zdjęć z telefonu na komputer potrzebujemy kabla łączącego komputer z telefonem. Kabel ten to nic innego jak ten sam, co używa się go do ładowania telefonu. Kabel podłączony do ładowarki telefonu. Ma on zawsze wejście USB z jednej strony oraz z drugiej końcówkę wchodzącą do telefonu.

Należy podłączyć kabel do portu USB komputera i drugą końcówkę do telefonu. Na telefonie pojawi się informacja o ładowaniu telefonu. Jak otworzymy pulpit telefonu to wyświetli się menu lub komunikat o trybie pracy telefonu (smartfona). Do wyboru z reguły są 3 opcje – ładowanie telefonu, przenoszenie plików oraz przenoszenie zdjęć – uwaga wybieramy przenoszenie plików.

Dlaczego wybieramy przenoszenie plików zamiast zdjęć – z tego powodu, że ta metoda jest odpowiednia dla przenoszenia dowolnych plików. Tym samym uczymy się za jednym razem całej obsługi działań na plikach w telefonie. Dodatkowo ta metoda jest znacznie prostsza i szybsza niż każda inna.

Jeśli nie wyświetli się nam wcześniej wspominane menu na ekranie telefonu (czyli co chcemy na nim zrobić przez kabel). Wtedy należy od góry ekranu przesunąć palcem ku dołowi. Powinno się rozwinąć menu górne, tam będzie widać informację o podłączeniu telefonu do komputera (ładowania itp). Wtedy po kliknięciu w tą informację – otworzy nam się wcześniej wspomniane menu do wyboru działania przez kabel.

Jeśli jest to pierwsze podłączenie telefonu do komputera. Należy chwile odczekać, aż komputer sam pobierze sterowniki do rozpoznania urządzenia. To się dzieje całkowicie automatycznie.

Następnie przechodzimy już do samego komputera i tam otwieramy folder na pulpicie o nazwie „Mój komputer”. Wyświetli nam się okno z folderami systemowymi oraz poniżej z dyskami i urządzeniami. W tej sekcji z dyskami i urządzeniami powinniśmy wiedzieć dodatkowy dysk – będzie to prawdopodobnie nazwa naszego telefonu.

Następnie klikamy podwójnie myszką na nazwę naszego telefonu (jest one traktowany jako przenośny dysk). Otwierają nam się katalogi lub jeden katalog. W zależności czy mamy kartę pamięci w telefonie czy też nie. Jeśli posiadamy dodatkową kartę pamięci w telefonie to jeden z folderów będzie nosił nazwę Karty SD (lub nazwy tej karty), a drugi „wewnętrzna pamięć współdzielona”. Jeśli ustawienia zdjęć na telefonie są standardowe to zdjęcia zawsze są zapisywane w katalogu – wewnętrzna pamięć współdzielona.

Wchodzimy więc do tego folderu. Następnie wyświetlają nam się kolejne foldery – odszukujemy taki o nazwie DCIM. W folderze DCIM pojawia się jeszcze folder „Camera” i już w tym katalogu znajdują się wszystkie filmy oraz zdjęcia wykonane na telefonie.

Można więc skopiować cały folder Camera lub z jego środka zaznaczyć zdjęcia i filmy, które chcemy zgrać na komputer. Po zaznaczeniu plików, które nas interesują wybieramy prawym klawiszem myszki opcję „wytnij” lub „kopiuj”. Wytnij – wycina pliki a więc będzie je przenosił. Natomiast kopiuj będzie je tylko kopiował. Następnie na własnym komputerze wybieramy, gdzie mają zostać przeniesione nasze pliki. Może być to już gotowy folder lub tworzymy własny folder na takie zdjęcia. Prawym klawisze myszki klikamy w folderze gdzie chcemy dodać zdjęcia i wybieramy opcję „wklej” – zdjęcia z telefonu zostały przeniesione (lub skopiowane) na komputer.

Jak widać jest to bardzo prosta metoda i niezwykle przydatna. Na tej samej zasadzie można zgrywać zdjęcia nie tylko z telefonu na komputer ale także przenosić je z komputera na telefon. Można także w ten sam sposób przenosić dowolne inne pliki na własny telefon lub komputer. Zapraszamy do kolejnych tematów oraz komentarzy.

Jeden komentarz

  1. Adami

    Zawsze przenoszę zdjęcia za pomocą kabla. Do wszystkiego co mam zamiar przenieść jeśli chodzi o telefon i komputer to używam kabla. Jeśli natomiast między komputerem to tylko pendrive. Dwie najlepsze metody na przenoszenie dowolnych plików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.