Jak zmienić kolor i zabarwić masę solną

Malowanie masyBarwienie masy solnej to coś innego niż jej malowanie i koloryzowanie. Barwienie masy solnej polega na tym że jest już sama masa jakiegoś koloru podczas jej wyrabiania. Barwić masę solną można na kilka różnych sposobów.

Jak wyrabiać kolorową masę solną – masa solna może być wielokolorowa już podczas wyrabiania, dzięki dodaniu barwników. Aby zabarwić masę solną na dowolny kolor możemy do samej masy solnej dodać kakao – kolor brązowy.

Można także dodać dowolny kolor tuszu, aby masa przybrała kolor barwnika. Po za tuszami czasami stosuje się dodawanie farbek do wyrobu masy solnej – plakatowe i akwarelowe.

Dodawanie kolorowych barwników wcale nie osłabia masy solnej ani nie zmienia jej właściwości. W przypadku gdy nie chcemy malować dodatkowo naszej masy solnej, wystarczy że rozrobimy kilka rodzajów kolorowej masy na zasadzie tutaj opisanej.

Wyrobienie kolorowej masy solnej powinno być dobierane w proporcjach. Nie trzeba dodawać dużo barwnika aby masa przybrała odmienny kolor od standardowego. Barwienie masy solnej powinno być stosowane z umiarem. Im więcej dodamy barwnika tym mocniej nasza masa zmieni kolor.

Najmocniej koloryzuje tusz a potem farby. Zdecydowanie warto eksperymentować z masą solną aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie. Wyrabianie kolorowej masy solnej jest bardzo proste i jest to świetna zabawa. Zapraszamy do przeczytania pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *