Jak zmienić rozdzielczość monitora komputera

Rozdzielczość monitoraRozdzielność monitora jest to wielkość pokazywania elementów w obrazie na monitorze. Im rozdzielczość jest większa tym nasz obraz na monitorze jest mniejszy a im rozdzielczość monitora jest mniejsza tym elementy wyświetlane na pulpicie są większe.

Dobre dopasowanie odpowiedniej rozdzielczości jest ważną sprawą z tego powodu że to dzięki wielkości elementów na pulpicie widzimy dokładniej, lub więcej – a to nigdy nie idzie w parze.

Aby widzieć cały ekran z wieloma ikonkami się zwiększa rozdzielczość a gdy elementy są nieczytelne to się ją zmniejsza. Zmienianie rozdzielczości monitora jest bardzo proste i sprowadza się do kilku kliknięć myszką komputera.

Jak zmienić rozdzielczość monitora – zaczynamy od kliknięcia prawym przyciskiem myszki na naszym pulpicie na monitorze. Tam wybieramy na samym dole WŁAŚCIWOŚCI – następnie otwiera nam się okienko.

Tym razem na samej górze widzimy zakładki obecnie otwarta zakładka to kompozycje która nas nie interesuje,  przechodzimy do zakładki USTAWIENIA czyli ostatniej do wyboru z proponowanych na górze okna. Na samym dole mamy pewien przesuwak na którym pisze rozdzielczość ekranu. Na przesuwaku tym możemy ja zmniejszać lub zwiększać.

Na początku zapamiętujemy jakie wartości były obecnie – to pisze pod przesuwakiem i zmieniamy ją przesuwakiem. Następnie klikamy na  przycisk OK. lub ZASTOSUJ. Gdy wielkość ekranu okaże się nie odpowiadania tak samo zmieniamy ja na inną lub na tą samą co była na początku.

Całość zajmuje 10 sekund pracy. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

2 komentarze

  1. Leminos pisze:

    Ciekawe jak teraz jest z popularnością rozdzielczości. Chyba już nikt nie stosuje takich kwadratowych tylko wszystko jest panoramiczne. Z tego co jakiś czas temu czytałem udział wyświetleń stron teraz jest już w większej połowie z urządzeń mobilnych.

  2. Kaspian pisze:

    Teraz to jest prawym na pulpicie i wybieranie pola ustawienia ekranu – tam jest do wyboru taka opcja. Polecam jak największe wartości, wtedy zmieści się najwięcej na pulpicie. Gorzej jak są ikonki duże to wtedy jest to wszystko wbrew pozorom mniej czytelne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: