Jak zmniejszyć potliwość i mniej się pocić

Co na pocenieNadmierna potliwość to utrapienie bardzo wielu osób, jest to duży problem z którym jednak można skutecznie walczyć. Aby mniej się pocić należy zastosować kilka czynności które znacznie ograniczą pocenie się i związany z tym dyskomfort.

Jak mniej się pocić – aby znacznie zmniejszyć potliwość należy zbadać jej przyczyny. Nadmierna potliwość występuje z kilku przyczyn, najbardziej popularną jest nadmiar wagi – zbyt gruba tkanka tłuszczowa, innym czynnikiem mogą być problemy z tarczycą lub słaba wydolność organizmu – czyli organizm nie jest przyzwyczajony do bardziej intensywnego ruchu.

Także stres może wywoływać dużą potliwość. Bez znaczenia na przyczynę można zmniejszyć potliwość stosując się do prostych zasad.

Po pierwsze trzeba zarówno dla zdrowia jak i aby zmniejszyć wydzielanie potu więcej się ruszać – najlepiej aktywnie spędzać czas wolny. Jeśli nie ma się wiele czasu lub chęci na aktywność fizyczną to można stosować preparat na zmniejszenie ilości potu. Najprostszym sposobem jest parzenie naturalnej szałwii do picia.

Wywar z szałwii znacznie zmniejsza potliwość organizmu – należy go stosować codziennie i długotrwale aby przynosił efekty. Wywar z zioła szałwii jest bezpieczny i zdrowy więc można go pić bez obaw. Szałwię można kupić w sklepach zielarskich.

Ważnym czynnikiem też jest ubiór, należy nosić przewiewne i oddychające ubrania. Najlepiej tylko włókna naturalne. Dobrze jest nosić ubrania na których nie widać potu i o jasnych kolorach odbijających w dużej mierze promienie słoneczne. Aby mniej się pocić można także zastosować gotowe preparaty, należy jednak w tym przypadku zwrócić uwagę na ich skład – powinien być on naturalny a nie stworzony chemicznie.

Preparaty na potliwość mogą bardzo pomóc w ograniczeniu wydzielania potu, jednak należy stosować te ze składnikiem ziołowym. Mają one wolniejsze działanie ale są znacznie zdrowsze i bezpieczniejsze dla organizmu niż z dodatkami chemicznymi. Stosując wszystkie rady zdecydowanie się ograniczy potliwość organizmu a tym samym osiągnie się większy komfort.

Z nadmierną potliwością można skutecznie walczyć ale tylko stosując się do tych prostych zasad. W razie wątpliwości można udać się do doktora który może dokładniej zbadać przyczyny nadmiernej potliwości – szczególnie jeśli to wynik hormonów tarczycy – w innych przypadkach zazwyczaj można sobie poradzić samemu, warto jednak przeczytać więcej na ten temat. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: