Jak zobaczyć źródło strony internetowej

SEO w PoznaniuChciałbym podejrzeć źródło strony internetowej – czyli kod jaki jest na stronie html i inne jego składowe ale nie wiem jak to zrobić. Chcę zobaczyć cały kod danej strony widoczny dla przeglądarki. Na stronie jest blokada i nie da się go zobaczyć tradycyjnie z klawisza. Jak można zobaczyć to w inny sposób?

W Firefox masz pod prawym klawiszem myszki – pokaż źródło strony. Wystarczy to kliknąć w tej przeglądarce i się otworzy. Jeśli się nie otwiera to można też zrobić narzędzia – dla twórców witryn – źródło strony to także w Firefox.

W chrome natomiast także prawy klawisz myszki i wyświetl źródło strony. Tutaj niestety nie ma innej opcji na podejrzenie tego kodu. Tylko są takie możliwości ale wystarczają.

– Możliwości macie w dowolnej przeglądarce z polecenia adresowego.

Wystarczy wpisać przedrostek przed adresem strony view-source:

Czyli view-source:XXXXX – gdzie te X to jest adres strony. Czyli przedrostek na dowolnej stronie przed adresem i zawsze oraz wszędzie zobaczycie co się kryje w tym kodzie. Jak przeglądarka ma dostęp to człowiek też w przeglądarce.

Może tak być że przeglądarka ma dostęp do danych stron a człowiek już nie – ale to wtedy z reguły polega na logowaniu robota do usługi niedostępnej bez logu dla użytkownika.

W każdym razie tym zapytaniem adresowym zawsze lukniecie w kod strony na tej na jakiej jesteście obecnie.

– Można to jeszcze szyfrować, ktoś podejrzy ale nie będzie na pierwszy rzut oka nic z tego wyciągał bo będzie zakodowane jakie rozkoduje tylko przeglądarka lub generator kodu.

Ale trzeba przyznać że najlepsze jest pytanie adresowe bo PPM może być czasami wyłączony.

W sumie w źródło stron każdy co ma stronę powinien zaglądać aby wiedzieć czy nie ma tam chaosu.

– Mi też to pomogło. Szukałem rozwiązania jak sprawdzić ten kod czy dobrze się wbija. Teraz już wiem jak go podejrzeć. Dzięki wielkie za Wasze odpowiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *