Jak zrobić aniołka z masy solnej

Aniołki sólJak zrobić aniołka z masy solnej. To nic trudnego wystarczy do tego tylko przygotować budulec czyli samą mase solną jaka jest połączeniem mąki tortowej z wodą oraz solą.

Następnie rozwałkować masę na okrągłą powierzchnię o dowolnej wielkości w zależności od wielkości wykonywanego aniołka.

Z masy wycina się serduszko jakie będzie skrzydełkami oraz trójkąt jaki będzie stanowił korpus. Pozostałą część można zrolować tak aby powstała szata aniołka.

Osobno formuje się kuleczkę jaka będzie stanowiła głowę aniołka. Jakimś ostrym przedmiotem na przykład wykałaczką rysuje się na kulce jaką zamontujemy na korpusie twarz aniołka.

Całość gdy się wykona zaczyna się suszyć. Aniołek z masy solnej gdy jest suchy należy pomalować – można do tego użyć nawet zwykłych farbek plakatowych jakie potem zabezpiecza się bezbarwnym lakierem, lub far specjalistycznych porcelanowych.

Na świeżą farbę warto posypać brokat aby się on dodatkowo mienił w słońcu. Wykonanie jest bardzo proste i warto wykonać go samemu. Podobno przynoszą one szczęście w pomieszczeniach gdzie się znajdują. W razie pytań zapraszamy do komentarzy, napiszcie też jak Wam wszyło.

Jeden komentarz

  1. Jarzebowicz pisze:

    Robiło się kiedyś je hurtowo można powiedzieć. Bardzo fajna zabawa dla dzieci jak i dorosłych, na początku przygotowania dużej ilości masy a potem lepienie swoich aniołków czy innych kształtów. Następnie malowanie na różne kolory. Polecam wszystko bo to przyjemne i przydatne ozdoby choćby na choinkę czy inne miejsca. Jak się pomaluje – nawet akwarelami to warto sprejem z lakierem je pociągnąć i będzie to wszystko bardzo trwałe. Oczywiście malujemy jak już cała masa wyschnie na kamień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *