Jak zrobić bootowalny pendrive – Instalacja Windows

Pendrive winJak stworzyć bootowalny pendrive, czyli taki z jakiego będzie można zainstalować system operacyjny na przykład Windows na komputerze – bez rozruchu stacji dysków. Pendrive jaki się wykorzysta musi być o minimalnej pojemności ile będą zajmowały pliki systemowe oraz niezbędne sterowniki.

W tym materiale dowiecie się jak zrobić jego botowanie z konsoli poleceń. Takie wykonanie znacznie ułatwi w przyszłości instalowanie systemu, gdzie nie będzie potrzebne już korzystanie z stacji dysków i innych nośników. Jest to bardzo przydatne i znacznie mniej problematyczne nie rozruch instalacyjny z typowych płyt.

Aby ułatwić sobie jeszcze dodatkowo pracę gdy nie chce się samemu nic ustawiać w konsoli poleceń, można pobrać program jaki działa portable – czyli bez konieczności instalacji. W tym programie można także wykonać botowalny pendrive do instalacji systemu z obrazu ISO.

Na gołym systemie po ustawieniu w biosie nośnika i podłączeniu tego pendrive automatycznie zostanie uruchomiony instalator systemu. Jest to zdecydowanie najlepsza opcja do instalacji nowego systemu z racji na szybkość oraz najmniejszą ilość problemów. Zapraszamy do zobaczeni materiału i napisania jak wyszło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *