Jak zrobić chipsy paprykowe – Przepis

Przepis na chipsyChipsy paprykowe można zrobić samemu i będą one znacznie lepsze niż te nabywane gotowe ze sklepu. Wykonanie ich jest bardzo proste i tak samo mało zajmuje czasu. Na początku trzeba wykorzystać gotową bazę chipsów w postaci tych naturalnych, jakie nie mają żadnego zabarwienia smakowego lub zrobić je samemu.

Chipsy naturalne są wykonane tylko z ziemniaków lub innych produktów naturalnych – płatków kukurydzianych, ryżowych itp. Jedynym ich dodatkiem może być szczypta soli.

Dobrym rozwiązaniem jest kupienie gotowych naturalnych chipsów jakie sami zmienimy na paprykowe z tego powodu, że wychodzą one tanio i nie zajmuje wiele czasu ich przygotowanie samodzielnie a dodatkowo są znacznie zdrowsze.

Aby zrobić z nich chipsy paprykowe należy zastosować odpowiednie przyprawy jakie powinny być mocno sproszkowane. Oczywiście w tym wypadku chodzi o przyprawy o smaku paprykowym i ewentualnie inne jakie mogą wzbogacić ten posmak. Świetnie sprawdza się słodka papryka oraz ostra i wędzona papryka – która chyba najbardziej dodaje ciekawego smaku.

Sproszkowaną paprykę należy posypać chipsy naturalne – można to zrobić na kilka sposobów. Można wsypać chipsy do miski i tam posypać obficie przyprawą a następnie przemieszać delikatnie łyżką, aby wszystkie dobrze pokryły się przyprawą.

Innym dobrym pomysłem jest otworzenie paczki z chipsami naturalnymi i bezpośrednio do niej wsypanie przyprawy a następnie zamknięcie i wytrzepanie paczką – jak wiadomo w paczkach zawsze jest około 1/3 jej wielkości samego powietrza – to zapewni możliwość trzepania paczką z przywarami bez konieczności ich wcześniejszego wysypywania. Przyprawa zawsze ładnie do nich przywrze i będzie wyglądało to bardzo dobrze.

Jak widać nadanie smaku paprykowego chipsom naturalnym jest bardzo proste. Warto wspomnieć, że można dodawać zupełnie inne smaki na tej samej zasadzie, cebulowe, ziołowe czy inne – do wszystkiego trzeba mieć tylko dobrze sproszkowane przyprawy jakie łatwo przywrą do chipsów.

Także trzeba mieć na uwadze to, że różne chipsy naturalne jak i same przyprawy mają inne posmaki – warto testować aby wybrać najlepsze dla siebie i do własnych upodobań smakowych. To wszystko, pozostaje już tylko przygotować je dla siebie i rozkoszować się super smakiem. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. LucjansS pisze:

    Super przepis, zrobiłem bo czemu nie i okazało się naprawdę dobre, nawet lepsze niż ze sklepu. Papryka wędzona nawet nie widziałem że to taka genialna naturalna przyprawa. Od teraz zawsze będą ją stosował nawet do pieczonych ziemniaków i innych dań pieczonych. Coś genialnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *