Jak zrobić choinkę w słoiku

Dekoracja w słoikuJak zrobić dekoracja śnieżną w słoiku – choinkę. Dekoracja tego typu zawsze budzi zachwyt, można zrobić ją na wiele różnych sposobów.

Dekorację śnieżną można wykonać zarówno taką jaka statycznie będzie wyglądała pięknie bez dodatków cieczy lub aktywną – czyli gdy ją potrząśniemy zacznie tak jak by sypać w niej śnieg u noszący się w cieczy.

Na początku warto przygotować sobie słoik w jakim chce się wykonać dekorację. Słoik dobrze gdy ma gładkie ścianki i jak najcieńsze szkło aby dobrze było widać jego zawartość wewnątrz. Następny krok to przygotowanie sobie miniaturowych dekoracji jakie chce się w nim umieścić.

Mogą być to mini sztuczne choinki, domki, prezenty czy figurki lub innego tego typu. Całą aranżację dekoracyjną należy przykleić klejem do wieczka słoika (nakrętki) od strony wewnętrznej.

Kolejnym krokiem w przypadku dekoracji statycznej będzie oszronienie sztucznym śniegiem wnętrza słoika – pamiętajmy aby robić to z odległości jeśli używamy spreju aby nie za mocno przyciemnić szkło, tak aby nadal było przezroczyste.

Następnie zakręcamy słoik i ustawiamy go do góry nogami – dekoracja będzie gotowa. W wersji aktywnej wystarczy wlać do słoika ciecz w postaci wody destylowanej lub innej bezpiecznej cieczy. Do słoika wrzuca się granulowany sztuczny śnieg i zakręca słoik.

Dekoracja także jest już gotowa pod obrócenie naczynia do góry nogami. Jak widać wykonanie śnieżnej kuli jest bardzo proste – efekty wizualne są rewelacyjne. Warto więc ją wykonać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *