Jak zrobić choinkę z papierowej wikliny

Rękodzieło choinkiJak zrobić piękną choinkę z papierowej wikliny. Jest to ozdoba dość łatwa do wykonania jaką tworzy się na bazie stożka jaki może być zrobiony z tektury.

Poszczególne pręty wikliny papierowej układa się promieniście a następnie je przeplata w całości zakrywając stożek. Wykonanie jest szybkie i nie wymaga specjalnych umiejętności.

Warto dodać że choinka może być już domyślnie wykonana z rurek o barwie zielonej aby bardziej przypominać drzewko. Lub w późniejszym etapie samemu możną całość pomalować farbkami i polakierować.

Nie zapominajmy także o mocnym kleju do papieru lub drewna jaki będzie przydatny do zwieńczenie zakończeń rurek wiklinowych. PO ukończonym wyplataniu choinki można całość zdjąć ze stożka lub pozostawić na nim dla większej odporności na wgniecenia i uszkodzenia.

Tego typu rękodzieło doskonale się sprawdza nie tylko jako świąteczna dekoracja ale także jako prezent dla bliskich i znajomych.

Najładniej prezentują się błyszczące kolory złote, zielone oraz czerwone na choince, można także nadać jej sztucznego śniegu. Zapraszamy do zobaczenia poradnika jak ją wykonać od podstaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *