Jak zrobić choinkę z papieru

Choinka rękodziełoJak zrobić piękną choinkę z papieru. Jest na to bardzo wiele różnych sposobów, postaramy się przedstawić kilka z nich. Na początku warto pomyśleć o profilu do naszej choinki.

Może być to stożek wykonany z papieru jaki następnie obkleja się przykładowo papierowymi różyczkami lub kuleczkami bibułowymi czy ścinkami, na kształt frędzla z papieru. Lub patyk przytwierdzony do podstawy na jaki nakłada się kolejne warstwy poszycia o coraz mniejszym obwodzie.

Choinka z papieru jest bardzo sympatyczną dekoracją dla każdego domu. Jeśli zrobi się ją w sposób estetyczny także może być świetnym prezentem dla znajomych i bliskich osób.

Idealnie do jej wykonywania nadaje się kolorowe kartki jak i bibuła. Do zrobienia choinka także przydadzą się nożyczki i dobry klej do papieru lub drewna. Wykonanie takiej dekoracji nie powinno zająć wiele czasu, szczególnie gdy opracuje się sposób jak szybko tworzyć kolejne warstwy.

Choinkę z papieru można także dodatkowo ozdobić łańcuchami świątecznymi lub mini bombkami. Ewentualnie można samemu także robić bombki z papieru na bazie zwiniętych kolorowych kartek zabezpieczonych przed rozwijaniem klejem.

Warto popuścić wodze własnej fantazji i zrobić ozdoby tego typu bo zawsze prezentują się one przepięknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *