Jak zrobić ciasto na ryby z chleba – przepis

Ciasto wędkarskieCiasto na ryby wykonane z chleba to bardzo dobra przynęta na wiele gatunków ryb. Już na samym wstępie trzeba zauważyć, że tego typu ciasto z reguły sprawdza się znacznie lepiej pod różnymi względami niż te, jakie wyrabia się z samej mąki.

Ciasto z chleba ma znacznie lepszą konsystencję, przez co znacznie łatwiej zakłada się je na haczyk. Ryby go nie ściągają tak łatwo podczas brania a dodatkowo nie rozciąga się na haczyku – przez co znacznie lepiej widać na nim faktyczne brania niż tylko podciąganie za wyciągniętą końcówkę jak w przypadku mączastych.

Ciasto z chleba robi się bardzo łatwo i szybko – zajmuje to około dwie minuty czasu. Do jego wykonania potrzebne są tylko dwa składniki czyli miąższ chleba (pamiętajcie aby był świeży) oraz woda. Miąższ chleba należy na początku ugniatać aby stworzył masę a następnie zanurzyć go na chwilę w wodzie aby nadać mu wilgoci.

Następnie należy ponownie ugniatać masę i powtarzać tą czynność do czasu, aż masa będzie drobna i dobrze modalna o takim stopniu twardości jaki najbardziej lubimy do połowu ryb.

Ciasto na ryby z chleba bardzo dobrze zachowuje się na połowach, nie wysycha one tak szybko, przez co nie tworzy się na niej warstwa skorupowa jak w przypadku mączastych. Dodatkowo o ile chleb jest świeży to nie trzeba dodawać żadnych dodatkowych zapachów i innych dodatków.

Pamiętajcie aby wybierać tylko pieczywo jasne a nie ciemne – wtedy jest one znacznie lepiej widoczne w wodzie dla ryb.

Dobrze także zrobić podkarmianie chlebem w miejscu gdzie ma zamiar się łowić i tak samo w trakcie łowienia co jakiś czas podrzucić odrobinę kulek do wody. Ciasto tego typu najlepiej jest przechowywać w lodówce a na samym łowisku w foliowej torebce jednorazowej z jakiej należy brać jego kawałki na przynętę – to dodatkowo zabezpieczy przed twardnieniem oraz wysychaniem.

Warto pamiętać, aby nie robić go zbyt miękkiego bo ryba łatwo będzie mogła ściągnąć je z haczyka oraz zbyt twardego aby nie było problemu z zacięciem podczas brania. Powinno być modalne jak średnio rozrobiona plastelina. W razie potrzeby czy chęci także można to ciasto wzbogacać o inne dodatki – ale jest to już dowolna kwestia gustu.

Zdecydowanie warto wypróbować ciasto na ryby wykonane z chleba bo jest one faktycznie najlepszym wyborem na łowisko a dodatkowo brania na nie z reguły są znacznie lepsze natomiast samo jego wykonanie jest zdecydowanie najprostsze. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: