Jak zrobić Czarne Frugo – Przepis

Przepis na frugoFrugo to bardzo popularny napój kaki swego czasu zasłynął z śmiesznych i dość nietypowych reklam. Jeśli ktoś chciałby przygotować ten typ napoju samemu to jest na to prosty sposób – można wykonać go samodzielnie w domu. Przepis nie jest trudny i na pewno każdy sobie z nim poradzi z łatwością.

Jeśli faktycznie lubicie napój o nazwie Frugo tym razem czarne to właśnie przedstawiamy na niego przepis. Wykonanie czarnego frugo nie jest pracochłonne i można je przygotować jak wspomnieliśmy samodzielnie w domowych warunkach. Warto wspomnieć, że można także eksperymentować z innym smakami lub miksami smaków – aby napoje jakie się robi były jeszcze lepsze w smaku.

W oryginalnym wydaniu czarnego frugo może być problem z dostaniem wszystkich składników. Niestety tego typu owoce nie są popularne a tym samym łatwo dostępne w typowych marketach. Dlatego warto szukać ich alternatyw. Dobrą alternatywą będzie Mangostan właściwy.

Do wyrobienia przyda się sok z wiśni około 80 ml i 125 ml soku z czarnej porzeczki oraz 80 ml soku jabłkowego i 125 ml soku z czarnych winogron. Można także dodać sok z czarnej aroni około 30 ml. Oraz Mangostan około 2 łyżki – sok z cytryny około 0,5 łyżki. I duża łyżka cukru już alternatywnie.

To wszystko należy ze sobą bardzo dobrze zmieszać i za niedługi czas napój frugo czarne będzie już gotowe. Smak jest bardzo podobny o ile nie identyczny. Wszystko będzie zależne od proporcji jakie damy do napoju. Gotowe picie można przechowywać z powodzeniem w lodówce przez jakiś czas. Przechowywać najlepiej w szklanych zakręcanych butelkach.

Warto jednak wspomnieć że o ile użyjemy pełnowartościowych soków i nie dodamy cukru to picie tego typu będzie bardzo zdrowe. Same soki są naturalnie słodkie i nie trzeba dodawać dodatkowych porcji do słodzenia roztworu. Także warto zrobić sobie takie picie na zimę – będzie miało działanie zabezpieczające prze infekcjami, szczególnie sok z aroni i czarnej porzeczki.

Zdecydowanie polecamy spróbowanie zrobienia tego samemu, to nic trudnego a w smaku jest rewelacyjne. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.