Jak zrobić dobre ciasto na gofry

Przepis na gofryRobienie gofrów jest prostą i szybką czynnością. Aby nasze gofry dobrze nam się udały należy mieć do nich dobre ciasto. Ciasto na gofry powinno się robić według proporcji.

Tak samo gofry jak ciasta pieczone mogą łapać zakalec, lub być mało smaczne. To jak przyrządzimy ciasto na nasze gofry pociągnie za sobą smak i udanie się gofrów.

Jak zrobić ciasto na gofry – przygotowanie ciasta zaczynamy zawsze od najważniejszych składników. Do ciasta gofrowego dodaje się jajka, mąkę tortową, mleko lub wodę, proszek do pieczenia lub sodkę, cukier zwykły lub cukier waniliowy, olejek waniliowy. Składniki dodatkowe czyli które można dodać także, to sok z cytryny, cynamon w proszku, wiórki czekoladowe oraz wiórki kokosowe.

Przygotowanie ciasta zaczynamy od doboru garnka, do garnka o pojemności litra wbijamy od 1 do 3 jajek średnich. Dodajemy torebkę proszku wanilinowego która jest na 1 kg mąki, oraz 1,5 szklanki mąki tortowej. Także można dodać zwykły cukier. Łyżeczkę proszku do pieczenia.

Wszystko to należy dokładnie rozmieszać mikserem wraz z mlekiem lub wodą. Ciasto powinno być średniej gęstości – ważne by nie było rzadkie.

Dodatki do ciasta gofrowego: Sok z cytryny ma takie działanie, że nasze gofry nie tylko będą pachnieć cytrynowo ale i smakować jak cytryna, czy ciasto cytrynowe.  Dodanie cynamonu w proszku jest bardzo dobrym dodatkiem, gofry smakują wyśmienicie i wyciąga to z nich dodatkowy smak podobny do piernika.

Dodanie wiórków z czekolady jest niespodzianką słodyczy w samych gofrach podczas jedzenia. Wiórki kokosowe natomiast nadają smaku  kokosa.

Z dodatków należy pamiętać aby nie dodawać wszystkich na raz. Można także z goframi eksperymentować. Gofry są bardzo dobre i łatwe w przyrządzaniu, dlatego mogą z powodzeniem służyć nam za posiłek na rozpoczęcie jak i zakończenie  lub w środku dnia. Przygotowanie gofrów powinno zająć do około 10 minut czasu. Jest to więc danie szybkie a zarazem pożywne. Gofry można polewać sokami oraz bitą śmietaną aby nadać im dodatkowego smaku.

Dobrą gofrownicę można kupić w internecie jeśli się jeszcze takowej nie posiada. Gofry udadzą się jak należy tylko w gofrownicy. W internecie jest ich duży wybór oraz są znacznie tańsze niż w sklepach. Zapraszamy do przeczytania kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: