Jak zrobić dobry masaż ciała

Dobry masażMasaż i jego wykonywanie jest czynnością znaną od wieków. Służy on zarówno w celach leczniczych, sportowych jak i habilitacyjnych oraz erotycznych. Umiejętnie masując drugą osobę można odprężyć ją od stresów codziennego życia jak i polepszyć jej samopoczucie.

Masażem także można uzdrawiać pewne drobne schorzenia, które są wywoływane przez zbyt mocne napięcie mięśni lub ścięgien. Masaż jest formą relaksacyjną więc nie tylko potrafi przynieść ulgę masowanej osobie ale także ją podniecić. Jest kilka rodzajów masażów a każdy z nich ma swoje zasady.

Zasady jakie występują w masażach każą podzielić je na 3 grupy. 1. Masaże zdrowotne, 2. Relaksacyjne, 3 Erotyczne. W całym masowaniu chodzi przede wszystkim o to aby osoba która niemu poddaje zawsze czułą się komfortowo jak i odmiennie od normalnego stanu rzeczy.

Należy pamiętać o jednej ważnej rzeczy, nigdy nie wykonujemy go zbyt pośpiesznie i zbyt mocno. Szybkość w wykonywaniu masażu daje odwrotne uczucie po masowaniu od odprężenia często nawet napięcie. Natomiast wykonywanie go za mocno daje uczucie bólu i może być niebezpieczne dla zdrowia ciała. Masaże najlepiej wykonywać na osobie którą się zna, aby wiedzieć co ta osoba lubi i czego oczekuje.

Masażu jeśli nie mamy do tego skończonej specjalnej szkoły czy kursu nie wykonujemy nigdy przy kręgosłupie. A teraz zacznijmy część praktyczną.

Masaż zdrowotny – jest to masaż stosowany przez specjalistów. Zazwyczaj używany na miejsca schorowane, obolałe lub o widocznej zmianie od symetrii normalności miejsca. Masażu tego nie należy wykonywać w domu jeśli się nie posiada wiedzy specjalistycznej.

Masowanie w nim polega na zasadzie rozgrzewania masowanej partii ciała oraz rozluźnieniu jej mięśni i ścięgien. Także na udrożnieniu przepływu krwi w danym miejscu oraz nadaniu odpowiedniej sprężystości mięśni. Masaż ten często nie przynosi ulgi w masowaniu natychmiastowo – ale jego działanie wykonywane cyklicznie ma bardzo duże efekty.

Masaż relaksacyjny – jest to masaż bardzo często stosowany dla sportowców jak i w domach lub specjalnych salonach. Nie jest on tak skomplikowany jak poprzednik więc można nauczyć się jego zasad samemu. Masowanie polega tutaj na dociśnięciu dłoni otwartej na tylko i wyłącznie ciężar tej dłoni do skóry masowanej osoby i wykonywaniu kolistych ruchów – przykładowo na plecach.

W przypadku ramion jest to lekkie zaciskanie dłoni na grzbiecie ramion na zasadzie ugniatania ciasta – nasze kciuki lekko powinny mocniej od dłoni dociskać miejsca w których się znajdują. Masaż stup polega na złapaniu obiema dłońmi stopy i wzięciu jej między dłonie oraz lekkim pocieraniu stopy ruchem kolistym – do masażu należy użyć kremu poślizgowego.

Masaż erotyczny – jest to masaż wykonywany zazwyczaj kobietą przez mężczyznę. Masaż ten służy nie tyle do osiągnięcia punktu relaksu ale do rozgrzania partnera/ki. W przypadku kobiet jej całe ciało jest odbiornikiem bardzo czułym na dotyk więc wszystko co zrobimy będzie pewnym odczuciem zmysłowym. W tym masażu nie chodzi o sam masaż, do niego także trzeba zrobić nastrój.

Nastrój – to co tworzy atmosferę romantyczną, często jest to spokojna relaksacyjna muzyka, miły zapach w pomieszczeniu, lekko przyciemnione światła a przede wszystkim delikatny dotyk. Istnieje zasada w tego typu masażach że musi być on delikatny jak muśniecie płatków róży.

Chodzi tutaj o to że dłoń partnera powinna być tylko lekkim łuskaniem skóry czyli delikatnie opuszkami palców. W tym masażu nigdy nie występuje ugniatanie i wmasowywanie. Do masażu erotycznego zazwyczaj stosuje się specjalne kremy. Zaparzamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.