Jak zrobić domek na drzewie

Domek na drzewieW tym przypadku gdy chodzi o taki domek, sprawa nie jest wcale taka banalna. Jeżeli ktoś się już kiedyś bawił w coś takiego, to wie że stabilność takiego domku jest bardzo trudna do osiągnięcia, sama zaś jego wytrzymałość to kolejny problem.

Budując taki domek na przykład dla dzieci liczy się bezpieczeństwo ale i prostota wykonania.

Jak zrobić domek na drzewie

Na początek najważniejsze jest jego usytuowanie, nie może być to wysoko nad ziemią przy górnej części korony drzewa – powód jest prosty, wiatr oraz słabsze konary nie służą takiemu przedsięwzięciu. Kolejnym elementem na który należy patrzeć jest sam rodzaj drzewa – czyli nie giętkie jak wierzba czy drzewa owocowe, ale twarde  drewno.

Tutaj wchodzą w grę praktycznie dwa rodzaje drzew Dąb i Topola (z czego topola w odmianie z konarami rozłożystymi). Najlepiej wybierać dęby – z racji na trwałość drewna i jego siłę udźwigu oraz dość grube konary rozłożone równolegle poziomo.

Do budowy domku niezbędne są nam deski (dość grube a im grubsze tym lepsze) oraz gwoździe. Deski czyli przyszłą podłogę obija się następująco: równolegle jedna przy drugiej pomiędzy konarami (powinny być gałęzie z każdej strony drzewa) lub zrobienie otoczki drewnianej na konarach do której przypinamy deski.

W przypadku 1 niszczymy drzewo w 2 jest to humanitarne a same gałęzie na pewno nie uschną od tego. Deski nie mogę mieć prześwitu bez podpory dłuższego niż 1,5 metra. Całość powinna być zbita nie koniecznie szczelnie – na tą warstwę nakładamy i tak warstwę desek ułożonych w innym kierunku.

Ma to na celu uszczelnienie podłoża. Następnie w zależności czy domek jest dokoła drzewa czy na jego danej części w promieniu, należy na wysokości stojącego użytkownika domu przypiąć deskę wąską ale długą. Na tej desce będzie umocowanie ścianek – taki domek jest letni i ścianki robi się albo z płótna albo z maskującej siatki wojskowej.

W przypadku siatki domek jest mocno zamaskowany i często ludzie się nie spodziewają że nawet coś takiego się kryje w liściach (w przypadku gęstych drzew).

Do belki o której wspomnieliśmy wpinamy dowolne ścianki wiążąc je, aby całość była do zdjęcia. deski można pociągnąć smołą lub impregnatem aby zabezpieczyć je przed wilgocią i niszczeniem. Do samego domku czy raczej przyczółku należy zrobić drabinę sznurkową lub zbijaną.

Można zamiast spadzistego poszycia dać barierkę jeżeli chcemy mieć nasze pociechy na widoku oraz by były bezpieczniejsze. Wykonanie jest jak widać domyślne bo nie ma tutaj nic trudnego. Ważne jest same znalezienie dobrego miejsca o którym wcześniej było napisane. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *