Jak zrobić dziury w jeansach

Jak zrobić dziuryJensy to bardzo popularne spodnie na całym świecie. Istnieje masa odmian tego typu spodni a jedną z nich jest także stylizacja postarzania na bazie przetarć jak i wyszarpanych dziur.

Na początku trzeba określić jaki typ spodni chce się w ten sposób przygotować aby je naturalnie postarzyć i podziurawić.

Z reguły Jensy ze streczem nie nadają się do takiego zdania, gdyż źle się one tną oraz mocno się prują. Trzeba wybrać spodnie jakie są w całości z jeansu i im teoretycznie jest on grubszy tym lepszy. Aby zrobić dobre postarzenie potrzebne będą nam takie narzędzia jak nożyczki oraz przede wszystkim tarka do stóp lub mocny pumeks.

Może być także coś innego szorstkiego, jakie nie będzie brudziło materiału spodni a będzie posiadało mocną powierzchnię tarcia.

Przy tworzeniu dziur na spodniach należy się liczyć z tym, że będzie to dość absorbująca siły i czasochłonna praca. Dobrze jest spodnie rozprostować na czymś stabilnym – może być stół i wybrać miejsce gdzie ma powstać przetarcie – następnie to miejsce trzeba przecierać wcześniej wspomnianymi narzędziami. Można także spróbować delikatnie je namoczyć.

https://www.youtube.com/watch?v=Y3yaWmfj49I

Im grubszy materiał tym więcej czasu trzeba poświęcić na przecieranie z czego te przetarcia będą wyglądały lepiej. Jeśli natomiast chce się mieć otwory na kolanach to można je przeciąć wzdłuż nożyczkami a następnie powyjmować luźne nitki a także przetrzeć miejsce przecięcia tarką tak aby dodatkowo je postarzyć.

Wykonanie takiej stylizacji na ubraniu nie powinno zająć więcej niż kilkanaście minut. Efekty jak widać są bardzo zadowalające i szybkie. Także można dowolnie eksperymentować z niepotrzebnymi spodniami aby na nich się szkolić w wyrobie tego typu kreacji. Warto zaopatrzyć się w spodnie do tego typu działania na przykład w sklepie z używaną odzieżą – nie będzie obaw że się coś zepsuje.

Jeśli ktoś ma na to inne pomysły to zapraszamy do ich napisania. Polecamy także inne artykuły w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *