Jak zrobić etui na telefon

Pokrowiec telefonuKażdy telefon dobrze gdy jest w ochronnym etui. Pokrowiec taki na przykładowo własnego smartfona można zrobić samemu – najbardziej popularnymi materiałami do wykonania etui są oczywiście filce oraz skóry.

Te dwa materiały dobrze osłaniają urządzenie przed uszkodzeniami od uderzenia czy na przykład deszczem lub zimnem.

Etui jakie można wykonać na telefon (teraz na smartfona) tym razem zostanie przestawione na bazie filcu o podwójnych ścinakach. Proponowane przez nas etui w tym temacie będzie miało pasek jaki pomoże łatwo wysuwać smartfona z futerału – to znacznie ułatwi jego używanie.

Poszczególne elementy filcu można sklejać ze sobą klejem na gorąco lub jeszcze lepiej jakimś klejem do drewna sylikonowym. Takie mocowanie wtedy będzie zdecydowanie mocniejsze. Także można wykonać brzegi górnego okrycia trochę dłuższe aby je na przykład zszyć ze sobą ładnym ściegiem – wtedy pokrowiec na telefon będzie znacznie ładniejszy.

Jeśli ktoś by chciał ozdobne etui zrobić samemu, to można wykonać doszycia lub doklejenia elementów filcowych w różnych innych kolorach od podkładu. Innym sposobem jest dodanie elementów jakie będzie się w stanie przykleić na stałe – guziki, figurki, kawałki skóry o jakiś wzorach a nawet tasiemki.

Wykonanie własnego pokrowca na smartfona nie powinno sprawić większych trudności, tym bardziej że faktycznie jest to jak widać na filmie bardzo proste do wykonania. Na pewno warto wypróbować akie działanie gdyż cenowo wychodzi znacznie taniej niż gotowe ze sklepu a co więcej można nadać mu dowolny wygląd dopasowany do własnych upodobań.

Jeśli ktoś ma także wykonany samodzielnie to warto się nim pochwalić. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *