Jak zrobić głowicę do kosy spalinowej

Głowica do kosyKosy spalinowe lub elektryczne mają to do siebie, że bardzo często żyłka jaka w nich jest zamocowana się rwie a także sama ich ilość nie jest wystarczająca do optymalnego koszenia.

Aby zrobić znacznie mocniejszą podkaszarkę, należy w łatwy sposób ją przerobić na coś mocniejszego. Chodzi tutaj o dodanie otworów do wyprowadzenia dodatkowych żyłek.

Na początku trzeba rozebrać głowicę kosy spalinowej lub elektrycznej a następnie sprawdzić w jakich miejscach ma ona wzmocnienia zamykania puszki. W tych miejscach należy przewiercić nowe otwory o takiej średnicy aby żyłka się swobodnie w nich zmieściła.

To miejsce jest dlatego istotne aby żyłka była stabilnie zamocowana. Samo to działanie nie uszkodzi puszki kosy i jest dla niej bezpieczne.

Kolejny krok to mocowanie żyłki po przez przeciągnięcie jej przez wywiercone otwory. Następnie należy wszystko zmontować i dobrze docisnąć. Kolejny niezbędny krok to docięcie żyłki do odpowiedniego rozmiaru już zamocowanej – czyli do takiego jaki będzie dobrze dopasowany do osłony, aby nie uderzała o nią podczas koszenia trawy.

Ogromne zalety takiego rozwiązania to przede wszystkim bardziej stabilna praca całej kosy jak i znacznie mniejsze zużywanie się żyłek a tym samym można z tego zestawu korzystać znacznie dłużej. Także urządzenie słabiej drga i bardziej płynnie kosi w przeciwieństwie do mniejszej ilości żyłek tnących.

Jest to bardzo proste rozwiazanie jakie niesamowicie pozytywnie wpływa na przyszłe użytkowanie kosy.

W temacie przedstawiamy świetny film o tym jak zrobić samemu głowicę do kosy spalinowej. Jest to bardzo dobre rozwiązanie bo nie trzeba już kupować czegoś takiego i jest znacznie bardziej trwałe. Warto zobaczyć ten materiał i spróbować robić to samemu – na pewno jest to przydatna wiedza.

W razie potrzeby zrobienia czegoś jeszcze mocniejszego można użyć plecionki drutowej bez osłonki. Takie rozwiązanie będzie jeszcze bardziej skuteczne oraz wytrzymałe. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.