Jak zrobić grę pchełki – gra zręcznościowa dla każdego

Robimy grę pchełkiPchełki to niemal legendarna gra znana od dawna, w jaką może grać dowolną ilość osób jednocześnie. Cała zabawa polega na tym, aby za pomocą większego krążka (guzika) wstrzelić przez dociśnięcie mniszy krążek do pudełka lub miski.

Jest to genialna gra zręcznościowa jaka potrafi budzić wielkie emocje podczas rozgrywek.

Każdy z graczy otrzymuje taką samą ilość małych krążków, jakie musi umieścić we wspólnej lub własnej misce za pomocą jednego większego krążka. Wygrywa zawsze ten zawodnik jaki umieści wszystkie krążki najszybciej ze wszystkich. Innym sposobem jest zawody kto w jakimś określonym czasie wybije najwięcej krążków lub z jakiejś odległości kto wbije ich najwięcej.

Gra w pchełki ma kilka odmian, każdy z graczy może mieć odmienne barwy swoich krążków, aby się nie myliły i nie mieszały podczas rozgrywek lub/i wcześniej wspomniane granie do jednej miski lub osobnych.

Pchełki można oczywiście kupić w gotowym zestawie ze sklepu ale także to nic trudnego aby zrobić je samemu. Wystarczą do tego po prostu zwykłe guziki. W przypadku guzików należy wybrać jeden zdecydowanie większy i grubszy od pozostałych dla każdego gracza – najlepiej aby każdy rozprowadzający guzik był taki sam.

Następnie mniejsze guziki także dobrze aby były identyczne pod względem profilu i wielkości dla każdego gracza. Gracze w pchełki mogą mieć dowolną ilość „pchełek” czyli mniejszych guzików ale wszyscy gracze muszą mieć taką samą ich ilość. Guziki można odcinak z wyrzucanych koszul i innych ubrań lub po prostu kupić.

W pchełki najlepiej grać na dywanie lub na jakimś płaskim większym łóżku czy rozłożonym kocu. Podłoże do gry musi być miękkie i elastyczne. Dużym guzikiem naciska się sprężyście na brzeg mniejszego krążka i on zaczyna podskakiwać jak przysłowiowa pchełka. Im mocniej naciśniemy tym wyskok jest wyższy i dalszy.

Jako miski do których się gra, można wykorzystać nawet nakrętki do słoików lub coś podobnego co jest łatwo dostępne. Jak widać zrobienie samemu gry w pchełki jest bajecznie proste i można je wykonać w każdej chwili z rzeczy jakie ma chyba każdy we własnym domu.

W ten typ gry zręcznościowej może grać jednocześnie dowolna ilość osób. Możne grać każdy przeciwko sobie i wygrywa najlepszy lub grać drużynowo. Jest to zabawa jaką zdecydowanie warto wypróbować bez względu na wiek. Gdy walka jest zacięta emocje są naprawdę duże a rozgrywka coraz bardziej wciągająca.

Nie pozostaje nic innego jak zacząć grać, a gra naprawdę wciąga i potrafi dać adrenaliny podczas rywalizacji zarówno osobom dorosłym jak i dzieciom. Polecamy i zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

4 komentarze

 1. Filip Gorczyk pisze:

  Jest to gra mojego dzieciństwa. Pamiętam jak ojciec kiedyś kupił ja na rynku gdzie handlowali ruskie. To się nazywało jakoś tam po rusku na paczce. Super zabawa, bardzo fajna i w sumie dla każdego nawet dorosłych jak jest rywalizacja. Dobrze wspominam i tą grę i tamte czasy beztroski.

 2. Anna Barakowska pisze:

  Guziki do tego się sprawdzają bardzo dobrze tak samo mogą być od biedy monety. Sama gra też konszuje grosze to bez problemu można kupić w sklepie z zabawkami. Na pewno to lepsza rozrywka niż plastikowe badziewie jakie się znudzi dziecku po kilku godzinach. Do pchełek zawsze można wracać pograć. Gra na czas, kto trafi z najdalszego punktu lub kto trafi więcej za pierwszym strzałem, jest wiele możliwości grania.

 3. Jureeeek pisze:

  Pamiętam to, super się grało jak było się mniejszym szkrabem. Dobra rozrywka i gra zręcznościowa dla dzieci. Rodzice grając z nimi w to także nie powinni się szczególnie nudzić. Dla dorosłych też nie jest to najgorsze jak będzie jakieś ciekawe założenie rywalizacji.

 4. Uleryk32 pisze:

  Ale bym sobie w to zagrał, ale nie mam z kim. Z takiej gry się nie wyrasta. Zawsze jest dobrą rywalizacją. Dawniej miałem takie kupione jeszcze z rynku, gdzie sprzedawali ruskie zabawki. Stare czasy, gdzie ryneczki były popularne, a nie jak obecnie galerie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: