Jak zrobić hamak

Hamak jak zrobićHamak to nic innego jak coś na czym możemy wypoczywać na łonie przyrody lub balkonie. Hamaki się robi bardzo prosto a on sam nie jest sztywny i nie ma ram przez co dostosowuje się miej więcej do naszego ciała – jego symetria jest zgięta od wiązań jakie trzymają go w powietrzu.

Hamaki nie nadają się do częstego spania i długotrwałego czyli całonocnego, gdyż po takim noclegu człowiek czuje się dość połamany. Kiedyś używano ich na statkach ale obecnie jest to przyrząd do rekreacji połączonej z odpoczynkiem.

Jak zrobić hamak – Budowa hamaku jest bardzo prosta i zajmuje nawet tylko 10 minut. W zależności jaki hamak chcemy zrobić wykorzystuje się zawsze mocny duży koc, mocne sznurki i 2 kawałki drewna długie na około 1 do 1,5 metra ale nie za grube.

Drewno, jak i sznurki muszą być na tyle silne aby wytrzymywały ciężar człowieka. Na początek robimy tak, że oba kawałki drewna albo nawiercamy tak by sznurek mógł swobodnie przejść przez dziury lub owijamy go i związujemy na każdym z obu końców kijków.

Kijki muszą być z sobą połączone co jest proste. Wystarczy jeden dłuższy sznurek najpierw przeprowadzić przez jeden kijek a potem przez drugi z jednej strony ten sam a z drugiej strony (boku hamaka) następny sznurek. Po obu stronach powinno nam zostać sporo jeszcze luźnego sznurka którym będzie mocowaniem do drzewa czy czegoś tego typu.

Gdy umocujemy hamak, i teraz także w zależności czy chcemy aby się bujał czyli oba końce z każdej strony hamaku (przód i tył) w jednym pęku, czy aby był stabilny czyli w sumie na 4 podporach, należy go uzbroić.

Jest to nic innego jak wykorzystanie koca czyli na linkach od palików położenie koca tak aby można go było wokół nich okręcić z 2,5 raza. Hamak ten jest bardzo prosty w wykonaniu. Koc trzyma pod własnym naszym ciężarem stabilność, dlatego należy go okręcać minimum 2,5 raza aby była zakładka nie obsuwająca się.

W takich hamakach można spać naprawdę bezpiecznie i bez obaw na zerwanie miejsca w którym wypoczywamy czy także obrócenie się go do góry nogami. Sposób ten nie jest żadną nowością gdyż był wykorzystywany przez Indian a obecnie  obieżyświatów i pomysłowych działkowiczów. Zapraszamy do  kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Jeden komentarz

  1. Opalczyk pisze:

    Faktycznie też tego się uczyliśmy na obozach przetrwania. Wystarczy koc i sznurek. Zwykłe dwie gałęzie byle grubsze się znajduje i łączy to wszystko. Zalety są takie, że robactwo się do nas nie dostaje po sznurkach, od spodu też nich nie wchodzi. łatwo też na taki hamak założyć moskitierę aby owady się nie przedostawały i nie gryzły nocą. Prosty i najlepszy sposób wykonania, dokładnie przedstawiony jak widać w tym temacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: