Jak zrobić i wykonać rozgrzewkę

Rozgrzewka ćwiczeniaWykonywanie rozgrzewki przed wysiłkiem jest jednym z najważniejszych elementów. Dobra rozgrzewka jest ważna nie tylko z przyczyn mobilizujących ale przede wszystkim aby rozciągnąć mieście.

Tylko rozgrzewka może nas zabezpieczyć przed problemami jakie mogą wyniknąć z intensywnych ćwiczeń. Rozgrzewka jest więc ruchem zabezpieczającym przez złymi następstwami.

Jak wykonać rozgrzewkę przed wysiłkiem – rozgrzewka jest zawsze niezbędna przed znacznym wysiłkiem. Wykonywanie dobrej rozgrzewki będzie zawsze uzależnione od tego jaki rodzaj wysiłku będziemy wykonywali. Można zastosować także rozgrzewkę ogólną która zapewni nam zabezpieczanie oraz przygotuje nasze ciało do większego wysiłku.

Rozgrzewkę wykonuje się tuż przed wysiłkiem i szczególnie na te partie które będą narażone na większe obciążenia. Należy wykonać kilka powtórzeń ćwiczeń, zarówno lekko wysiłkowych jak i szczególnie rozciągających. Ćwiczenia w rozgrzewce muszą rozgrzań i ustawić dobry naciąg naszym mięśniom oraz ściągną.

Tuż przed wysiłkiem wykonać należy około 5 minut rozgrzewki. Mogą być to skłony, pajacyki, przysiady lub ten sam rodzaj wysiłku jaki będziemy wykonywać lecz o znacznie mniejszym natężeniu i intensywności. Rozgrzewki wykonuje się przed wysiłkiem ale można też wykonywać je po wysiłku – wtedy służy ona jako wygaszacz.

Ważne jest to aby rozgrzewka nas nie zmęczyła a tylko przygotowała nasze ciało do wysiłku. W rozgrzewce nie powinno się zmęczyć ani łapać zadyszki. Musi być do równomierna praca bez większych zrywów i o małej sile którą trzeba wkładać w rozgrzewkę.

Po rozgrzewce należy zrobić chwilę przerwy i można wykonywać ćwiczenia i prace prawidłowe. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *