Jak zrobić jogurt owocowy – Przepis

Przepis na jogurtJogurty owocowe dowolnego typu można z powodzeniem zrobić samodzielnie i co ważne, są one zawsze dużo lepsze niż te jakie nabywa się gotowe ze sklepów. Jako bazy wykorzystuje się jogurt naturalny zwykły, lub typu greckiego jeśli ktoś lubi bardzo gęste konsystencje.

Już na wstępie warto zauważyć że jogurt naturalny jest bardzo tani i nie ma w sobie lub absolutnie nie powinien mieć żydach dodatków jakie można uznać za szkodliwe i zbędne (czytamy jego skład przed zakupem).

Owoce lub inne dodatki można dodać do takiego jogurtu zarówno w postaci drobno lub grubo pokrojonych części lub zblendowane na ciekłą miazgę oraz w postaci soku. W przypadku wybrania opcji soków warto wybierać te robione samemu – aby nie stracić zdrowego produktu przez dodanie soku z kiepskim składem.

Do tego typu jogurtu można także dodawać przykładowo kostki czekolady, ryż preparowany lub inne chrupki i musli a także kawałki suszonych owoców. Także wiele osób stosuje kakao. Możliwości na nadanie dowolnego smaku jogurtowi naturalnemu jest ogromna – warto więc być kreatywnym i eksperymentować.

Szczególnie warto polecić jedzenie go z kawałkami bananów oraz wiśni czy czereśni, malinami czy ananasem, chodzi tutaj o szczególnie owoce jakie mają w sobie sporo słodyczy w naturalnych sokach. Także genialnie sprawdzają się musli i inne typy płatków jako dodatek.

Wykonanie samodzielnie jogurtu tego typu zajmuje dosłownie krótką chwilę czasu a korzyści są olbrzymie w postaci genialnego smaku, niskiej ceny oraz temu, że jest on po prostu zdrowy bez żadnych szkodliwych dodatków jakie często figurują w innych produktach tego typu.

Warto sprawdzać różne jogurty naturalne z różnych sklepów – bo mimo podobnego składu smaki mogą być zupełnie inne. W tym przypadku nie trzeba sugerować się ceną bo nie zawsze co droższe to lepsze – tylko wypróbowaniem czy odpowiada on nam smakowo oraz czy ma dobry skład bez zbędnych dodatków sztucznych i szkodliwych.

Koniecznie musicie to wypróbować, gdyż jest to znacznie lepsze niż niemal wszystkie jogurty nawet te najdroższe jakie nabywa się gotowe ze sklepów. Zapraszamy do kolejnych artykułów w serwisie i smacznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *