Jak zrobić kawałki bekonowe – How to Make Bacon Crack

Kawałki bekonuHow to Make Bacon Crack – czyli jak zrobić pyszne bekonowe kawałki na wzór pizzy. Tego typu przyrządzenie bekonu jest doskonałą alternatywą dla typowych standardowych dań na coś nowego o niebagatelnym wyglądzie oraz smaku. Na pewno każdy kto spróbuje takiego przyrządzenia będzie zadowolony z bogactwa smaku.

Choć należy także się z tym liczyć, że ma to wiele cukru więc raczej powinno się mieć umiar w jedzeniu.

Warto także zwrócić uwagę na jakość bekonu jaki się wybiera – im jest to lepszy produkt tym oczywiście smak także będzie znacznie przyjemniejszy.

Aby wykonać kawałki bekonowe najpierw powinno się przygotować 1/4 szklanki brązowego cukru, 1/4 łyżeczki czarnego pieprzu oraz tyle samo czerwiowych płatków chili, tyle samo proszku do kawy espresso. Następnie 1/4 gałki muszkatołowej następnie 1/8 łyżeczki pieprzu cayenne oraz około pół kilo boczku.

Bekon należy obłożyć w wcześniej przygotowanej panierce i upiec. Pieczenie w 170 stopniach porzez około 20 minut. Następnie wyłożyć blachę ciastem francuskim mrożonym i położyć na nie wcześniej upieczony boczek oraz posypać brązowym cukrem.

Następnie ponownie wszystko pieczemy w piecu przez około 20 minut 176 stopniach C. Kolejnym krokiem jest po prostu gotowe ciasto po ostygnięciu pokroić jak pizze nożem do pizzy w trójkątne kawałki. To wszystko pozostaje już tylko delektowanie się smakiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *