Jak zrobić kolorowe kule lodowe

Kule z loduJak zrobić piękne i kolorowe kule z lodu do dekoracji. Kolorowe kule wykonane w całości z zamarzniętej wody czyli lodu są bardzo ładną dekoracją, jaką można stosować zarówno na dworze jak i do zabawy czy nawet kąpieli.

Bardzo ważne aby stosować w nich barwniki spożywcze jeśli będzie się miało z nimi bezpośredni kontakt z ciałem. Natomiast jeśli mają być tylko ozdobą na dwór mogą być dowolne barwniki w tym nawet tusze czy farby.

Jak wykonać kolorowe kule lodowe – wystarczy przygotować sobie kilka balonów. Następnie dodać do ich wnętrza kilka kropel barwnika a następnie nalać do nich wody. Wody powinno być tyle, aby balon napęczniał i stworzył kulę.

Najlepiej stosować małe balony a nie te duże – gdyż ciężar wody by był w nich za duży i powstałą by elipsa. Kolejnym krokiem to wymieszanie wody z barwnikiem po przez potrząsanie już zawiązanym szczelnie balonem.

Ostatni krok to oczywiście włożenie balonu do zamrażalnika lub wystawienie na dwór jeśli są dość duże mrozy utrzymujące się co najmniej przez kila dni. Woda w balonie zamarza trochę wolniej niż jej odkryta tafla.

Ostatni krok to rozcięcie balona po zamarznięciu wody i wyjęcie z niego gotowej zamrożonej kuli z pięknym efektem wizualnym dzięki barwnikowi. Co sami o tym sądzicie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *