Jak zrobić kolorowe kwiaty z papieru – Quilling

Kwiaty papieroweJeśli ktoś chciałby zrobić piękne kolorowe kwiaty z papieru to jest na to wiele sposobów. Można je wykonać jak w tym temacie metodą zwaną Quilling – czyli owijanie pasków kolorowego papieru wokoło jakiegoś słupka czy kijka. Jest to bardzo popularna metoda jaka daję przepiękne efekty wizualne.

Także pomaga w wykonaniu całego kwiatu gdyż automatycznie tworzy jego nóżkę.

Do wykonania kolorowych kwiatów z papieru będą nam potrzebne: oczywiście kolorowe arkusze papieru, patyczek do szaszłyków o dowolnej grubości lub inny owalny kijek prosty. Także niezbędne będą oczywiście nożyczki i klej do papieru, przyda się także linijka oraz długopis lub ołówek i specjalna igła do Quillingu – jeśli jej nie mamy można użyć zamiast niej wykałaczki lub wsuwki.

Jeśli wybierzemy zamiast igły do Quillingu wykałaczkę – jaka faktycznie jest częściej na wyposażeniu domu to należy rozciąć jej końcówkę, tak aby można było podczas wpychania papieru wsadzić go między dwa rozcięte końce a tym samym dopchać do środka tworzonego kwiatu rolując papier – to naprawdę nic trudnego.

Warto dodać że kwiaty mogą być różnokolorowe lub wykonane w jednej barwie, wszystko zależy od naszych własnych upodobań.

Na początku wycinamy pasek z kartki, na przykład szerokości około 5 centymetrów. Nie musi być on doskonale prosty – jego nierówne ucięcia nie będą widoczne. Następnie przykleja się go do patyczka na szaszłyki rolując go skośnie, tak aby tworzył ładną nóżkę. Warto więc wybrać już na początku papier koloru zielonego jaki będzie prezentował łodygę tworzonego kwiatu.

Następnie wybiera się inny kolor arkuszu jaki odmierza się na około 7 centymetrów i zawija jego kawałek jak na dołączonym filmie. Następnie tworzy się tak zwane frędzle na tym papierze zgodnie z materiałem.

Następnie igłą lub wykałaczką zawijamy końcówki a kolejnym krokiem będzie to że przyklejamy je na patyk. Tak powstaje góra kwiatu, Poniżej obkleja się zielone pole tworząc listki.

Cała praca nie jest jak widać skomplikowana a daje przepiękne efekty wizualne. Warto wykonać takie kwiaty samemu, nie powinno to zająć za wiele czasu. Dokładnie jak się za to zabrać od podstaw jest pokazane na materiale filmowym. Jeśli ktoś już takie robił to warto napisać czy wszystko ładnie wyszło. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. Sawka Adam

    Kiedyś jak się było młodszym to tworzyło się różne ozdoby i kwiaty a także dekoracje domu. Im człowiek starszy to ma mniej czasu na to wszystko jak źle nim gospodaruje tak jak ja. Lubiłem robić łasuchy na choinki. A te kwiaty quilling wyglądają bajecznie fajnie. Bardzo fajna forma spędzenia czasu i kreatywnego zdobienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.