Jak zrobić kostke z zapałek

ZapałkiKostka wykonana z zapałek to całkiem ciekawa ozdoba. Także budowanie samodzielnie czegoż z zapałek ma wiele pozytywnych cech – zarówno jest to genialna metoda na zabicie czasu i nudę oraz czynność bardzo mocno pozbywająca się stresu.

Kostki z zapałek można wykonać na różne sposoby i nie jest to czynność trudna – w zależności od tego jaką metodę wybierzemy do budowy może być ona bardzo prosta czyli nakładowa warstw lub trudniejsza opierająca się na bardziej złożonej konstrukcji.

W tym temacie dowiecie się jak zrobić ładną kostkę ze zwykłych zapałek. Pokaz krok po kroku na wykonanych grafikach oraz opisach technicznych. Może być to fajna ozdoba do domu. Do budowy czegoś takiego potrzeba trochę cierpliwości oraz sporego zapasu samych zapałek – mogą być podpalane lub z pełną draską. Niezbędny będzie także jakiś mocny klej do drewna.

Warto wspomnieć że można budować także inne figury geometryczne na tej samej zasadzie tylko z innym przeliczeniem boków. Warto także spróbować zrobić piramidę bo także ma bardzo ciekawe efekty wizualne – czyli zmniejszać powierzchnię kostki i długości budulca ku środkowi.

Wykonanie kostki z zapałek nie jest trudne – wystarczy tylko zobaczyć ten film i zastosować się do jego rad. Można także stosować zapałki o różnej długości i grubości aby dodatkowo urozmaicić konstrukcję. W przypadku jeśli chce się wykonać bardzo złożoną inną budowlę można także zastosować kartonowe podkłady usztywniające.

Do klejenia jeśli nie posiada się kleju do drewna można używać także ten na gorąco jednakże wtedy konstrukcje nie będzie tak bardzo wytrzymała. Kleje kompozytowe także się nadają ale wychodzą znacznie drożej niż duże butelki tych do drewna ale za to znacznie szybciej zasychają. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *