Jak zrobić lampę ozdobną z plastikowej butelki

Lampa butelkowaHow To Make Lamp From Plastic Bottle – czyli jak zrobić lampę ozdobną z plastikowej butelki. Butelka z plastiku faktycznie posłuży jako szkielet do wykonania klosza, jaki potem zostanie ozdobiony na przykład włóczką czy sznurkiem jutowym.

Na poczatku wystarczy odciąć niepotrzebne końce butelki – szczególnie spód jaki nie będzie potrzebny przy wykonaniu lampy.

W zależności od tego jak długą chcemy lampę z plastikowej butelki należy odciąć jej koniec w odpowiednim miejscu. Następnie miejsce jej gwintu można posłużyć w tym czasie za uchwyt. Butelkę należy pociągnąć bezbarwnym klejem do drewna rozrobionym w wodzie, tak aby łatwo kleiła się do korpusy włóczka.

Gdy korpus jest już dobrze pokryty klejem to należy włóczkę lub sznurek jutowy zacząć okręcać wokoło tak aby zasłonił on wszystkie wolne przestrzenie. Nakłada się go dowolną grubość jaką uzna się za odpowiednią tak samo można przeplatać różnokolorowe włóczki dla dodatkowej dekoracji. Po skończeniu nakładania warstw należy wszystko odstawić po to aby dobrze wyschło.

Kolejny krok gdy klosz jest już gotowy – będzie można zamocować źródło światła czyli żarówkę z kablem. Na to jest kilka różnych sposobów. Albo wykonanie tego kroku na początku przed klejeniem warstw włóczki albo po jego skończeniu. Można przykleić na sztywno gniazdo na żarówkę lub po prostu przepuścić je od środka i tam zamocować pierścieniem dociskowym.

Wykonanie jest bardzo proste wystarczy zobaczyć tylko poglądowy film instruktażowy jak to zrobić. Całą praca nie powinna zająć więcej niż kilkanaście minut – najdłuższy czasem jest schnięcie. Jeśli chce się dodatkowo wzmocnić dekorację można ją popsikać lakierem bezbarwnym.

Ważne aby pamiętać o tym by nie stosować za mocnych żarówek w takim abażurze, gdyż może on zacząć się topić – 60 Wat powinno wystarczyć. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły warto o nich napisać poniżej. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *