Jak zrobić latawiec

Latawiec DIYLatawiec to bardzo fajne urządzenie jakie daje wiele rozrywki na dworze podczas wietrznej pogody.

Aby zrobić samemu dobry i latający obiekt tego typu nie trzeba specjalnych narzędzi. W bardzo prosty sposób możemy zbudować własny latawiec w domu z niemal samych typowych rzeczy jakie posiadamy.

Do wykonania jego konstrukcji będzie nam potrzeba dwóch kijków prostych, jakie przykładowo wykorzystuje się do podpierania kwiatków. Oraz kawałka dowolnej foli na poszycie, linek czyli sznureczków jako omasztowanie oraz taśmy klejącej.


Także można wykorzystać kolorowe bibuły lub folie jako ozdoby ogona latawca. Nie zapomnijmy także o mocniejszym a zarazem lekkim sznurku do jego trzymania podczas gdy on sam będzie się wzbijał w powietrzu.

Im wyżej ma mieć on możliwość latania tym więcej trzeba przygotować na szpuli sznurka a mogą one latać naprawdę bardzo wysoko nawet gdyż im wyżej to często są tam coraz mocniejsze prądy powietrza.

Wykonanie go jak widać nie jest trudne ale na pewno wymaga trochę uwagi. Na pewno materiał filmowy pomoże w jego wykonaniu gdyż jest to bardzo prosta konstrukcja – zapraszamy do zobaczenia filmu jak zrobić latawiec od podstaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.