Jak zrobić linę zjazdową – How to make backyard zipline

Lina zjazdowaHow to make backyard zipline – czyli jak zrobić zjeżdżalnie linową zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jest to świetna zabawa i na pewno bardzo długo będzie wielką atrakcją dla wszystkich jej użytkowników.

Zjeżdżalnia linowa czyli popularne “backyard zipline” to doskonała rozrywka dla każdego, jaka daje dodatkowo odrobinę dreszczyku adrenaliny.

Aby wykonać coś takiego należy przygotować mocną linę plecioną najlepiej stalową lub grubą holowniczą o odpowiedniej długości do zjazdu. Następnie zabezpieczyć koszulkami gumowymi lub nakładką miejsce gdzie lina będzie zapętlała się w przymocowaniu do słupka czyli przykładowo gałęzi czy pnia drzewa.

Ma to dwojakie zdanie, zarówno ochronę drzewa czy innego słupa przed niszczeniem oraz ochrona przed osłabieniem liny czy przetarciem. Mocowanie liny dobrze wykonać stalowymi karabińczykami zaciskowymi.

Kolejny krok to wykonanie bloczku zjazdowego lub kupienie gotowego. Także należy wykonać uchwyt za jaki będzie się trzymać podczas zjazdu lub linami przymocować jakieś siedzenie – może być to nawet dobrze przytwierdzona opona samochodowa.

Bardzo ważna informacja – oba końce liny muszą być tak zamocowane, aby pierwszy dawał napęd – czyli stanowisko początku ślizgu musi być wyżej oraz końcowy odcinek dobrze jak ponownie podchodzi pod delikatną górkę aby naturalnie wyhamować szybkość.

W przypadku korzystania przez małe dzieci warto mieć je na uwadze, aby nie zrobiły sobie krzywdy. Jest to genialna zabawa i na pewno warto ją wykonać – pamiętajmy tylko o użyciu mocnych lin oraz bezpiecznym i pewnym jej zamocowaniu.

Całość jest bardzo prosta i szybka w wykonaniu, pozostaje tylko już zabawa. Rozwiązania można dowolnie modyfikować byle były bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.