Jak zrobić masaż stóp

Masowanie stópDobre wykonanie masażu stóp jest bardzo dobre na rozluźnienie i odprężenie całego organizmu. Odpowiednie wykonanie rządzi się swoimi prawami o których warto napisać. Wykonanie prawidłowego masażu stóp jest bardzo korzystne i także dobrze wpływa na stan zdrowia.

Jak wykonać masaż stóp – należy zacząć od tego że stopy powinny być masowane z wyczuciem. Na stopach znajduje się najwięcej receptorów i przekaźników mających wpływa na cały organizm człowieka. Wykonania dobrego masażu stóp zawsze wpływa pozytywnie na samopoczucie i odprężenie. Aby dobrze wykonać masaż należy ułożyć nogi na czymś miękkim, przykładowo poduszkach. Stopy powinny odrobinę wystawać po za poduszki i być na wyraźnym podwyższeniu.

Stopę należy ująć delikatnie w dłonie, można ją przed wykonaniem masażu posmarować olejkiem do lepszego poślizgu – jest to zależne od rodzaju masażu. Ujętą stopę masuje się palcami rąk. Palce powinny rozcierać stopę kuliście, najlepiej zgodnie z obrotem wskazówek zegara. W masażu stóp pracują zarówno palce dłoni jak i środkowa część dłoni do rozcierania przykładowo pięt. Masować należy powoli, bez zbyt mocnego nacisku, masaż powinien być spokojny.

Masaż stóp można zacząć wykonywać zarówno od palców stopy jak i pięty. Jeśli wybierzmy palce należy je delikatnie ugniatać oraz rozcierać od strony spodniej. Jeśli masaż zaczyna się od pięty należy masować ją delikatnie z każdej strony, masowanie wykonuje się środkową częścią dłoni lub opuszkami palców.

Zabieg ten powinno się wykonywać dwoma rękoma. Dobrze gdy osoba masowana swobodnie leży na miękkim posłaniu aby się dodatkowo zrelaksowała.

Masaż nie powinien być zbyt intensywny, wykonuje się go przez okres nie dłuższy niż 10 minut na stopę. Dobrym pomysłem jest wcieranie w masowaną stopę olejków eterycznych które mają działanie nawilżające, natłuszczające oraz aromatyczne. Opuszkami palców lekko ugniata się dolną cześć stoy wykonując drobne koliste ruchy.

Całość jest bardzo prosta i nie wymaga wielkiej wprawy, ważne aby robić to z wyczuciem. Masaż stopy można wykonać sobie samemu, wystarczy założyć nogę na nogę w pozycji siedzącej i rozmasowywać swoją kończynę – oczywiście nie jest to tak przyjemne gdy robi się to samemu. Masaż stóp bardzo korzystnie wpływa na rozluźnienie całego organizmu.

Warto dodać że do masażu stóp można też kupić specjalne masażery, działają one na podobnych zasadach co masaże manualne. Masażery są bardzo praktyczne i skuteczne przez co warto je polecić. O masowaniu stóp warto poczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Lowart pisze:

    Dość mocno nie lubię czegoś takiego. Niestety od zawsze mam łaskotki na spodach stóp. Być może taki masaż jest bardzo przyjemny, ale jeśli jest wykonywany przez profesjonalistę. Taki zwykły domowy masaż przez drugą połówkę, niekoniecznie będzie dla wszystkich oazą przyjemności.

    Są oczywiście jeszcze aparaty do masażu stóp. Ale nigdy z nich nie korzystałem, więc nie wiem jak one działają i czy jest to bardzo przyjemne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *