Jak zrobić mocną rotację – podkręcenie piłki w tenisie stołowym

Rotacja tenis stołowyRotacja piłki w tenisie stołowym (czyli jej podkręcenie) zależy od kilku czynników. Przede wszystkim standardowo od mocy uderzenia i jego szybkości oraz od tego jak mocną rotację potrafi przenieść okładzina rakietki. To jednak nie wszystkie czynniki.

Aby piłka kręciła się mocniej należy wykonać mocne uderzenie po linii łuku – aby nadać jak największego tarcia okładziny rakietki o piłkę. Szybkość wykonania takiego łuku także ma bardzo duże znaczenie – im jest ona większa tym mocniej piłka zacznie rotować.

Warto wspomnieć, że w wykonaniu łuku może pracować nie tylko sam nadgarstek ale i ramię oraz cały bark a nawet biodra oraz nogi – grać można całym ciałem aby wzmocnić wykonanie rotacji wykonanej rakietką trzymaną w dłoni.

Bardzo istotne są elementy płynności uderzenia oraz miejsca w którym uderzy piłka o rakietkę – im bliżej krańcowej krawędzi tym łuk nada większej rotacji. W tenisie stołowym jest niemal nieograniczona ilość możliwości podkręcania piłki – zarówno pod względem mocy obrotów, jak i rodzaju obrotu. To stwarza całą gamę możliwości stosowania zagrań w grze.

Aby mocno podkręcać piłkę należy oczywiście to trenować oraz wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Wato wiedzieć, że są okładziny jedne mniej a inne znacznie mocniej podkręcające piłkę – dlatego to także od niej samej zależy bardzo wiele co do rotacji.

Zawodnik uzupełnia się z parametrami rakietki, dlatego dobranie odpowiedniego zestawu do własnego profilu gracza jest bardzo istotne, aby osiągać wysokie wyniki. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: